Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chce złożyć nowy komputer stacjonarny


Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby ktos doradzić jaki złozyc komputer. ma mi słuzyć głównie do programów CAD/renderów, gry mnie nie interesują w sensie nie mam czasu:decayed:

Budżet jaki moge wyłozyc jak wiadomo najmneijszy mozliwie z zamierzonym efektem, załóżmy max 4tys

Myślałem tak:

Procesor

Intel Core i7-4770K LGA1150 BOX - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

Płyta główna

Tutaj niewiem w sumie co wziąść

Np. taka, o niej pare dobrych opinii wyczytałem

Gigabyte G1.SNIPER Z87 LGA1150 BOX - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

Asrock Z87 Extreme6 Intel Z87 LGA1150 BOX - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

Pamięć RAM

Kingston DDR3 16GB (2x8GB) 1600MHz HyperX Blu CL10 - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

Karta graficzna

Gigabyte GeForce GTX770 2GB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-Express - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

Dysk SSD

Kingston SSD 120GB V300 SATA3 (SV300S37A/120G) - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

Obecny zakup wychodzi dokładnie 3771zł, teraz mam dwa rozwiązania

1. Kupić to wyzej i włozyć do mojego starego kompa, mam zasilacz 750w, dysk twardy 500gb, nagrywarka DVD i obudowa z 4 wiatrakami. Graty wystawic na sprzedaż

2. Złożyć kompa w całosci a swój stary pogonić

Western Digital Red Edition NAS 1TB SATA3 (WD10EFRX) - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

Chieftec CTG-750C 750W - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

I-Box Virgo 918 - Sklep komputerowy Techplanet Katowice

Jeśli chodzi o obudowe zalezy mi na takiej gdzie jest sporo miejsc na wentylator:wink:

W tej konfiguracji komp wyniósł by mnie ~4500zł - sprzedaż mojego kompa w całości bez nagrywarki:wink:

Obecnie mam cos takiego

Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Intel Core i5 2500 LGA1155 BOX

A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz Gaming Series CL9

Dysk 500gb

obudowa I-Box LYNX 711 czarna

radeon HD4770

Za ile można to pogonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nowego dobrze kombinujesz. Jak bede w domu przy kompie to zerkne na to co jest na rynku. Jest jeszcze kwestia ze za jakis czas maja wejsc ddr4, moze warto sie wstrzymac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wiesz jak miałbym na to patrzeć to za jakis czas wyjdzie inny chipset graficzny, inny procesor takie czekanie to bez sensu :)

tak sprawdzałem te graty co mam u siebie to dalej cene trzymaja, płyta główna do kupienia za 299zł nówka:whistling:

---------- Post dopisany at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:22 ----------

A musze cos kupić bo na moim nie da sie pracowac, za wolny render jest i nie wyrabiam zwyczajnie ze zleceniami:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wiesz jak miałbym na to patrzeć to za jakis czas wyjdzie inny chipset graficzny, inny procesor takie czekanie to bez sensu :)

tak sprawdzałem te graty co mam u siebie to dalej cene trzymaja, płyta główna do kupienia za 299zł nówka:whistling:

---------- Post dopisany at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:22 ----------

A musze cos kupić bo na moim nie da sie pracowac, za wolny render jest i nie wyrabiam zwyczajnie ze zleceniami:facepalm:

Informatyka to taka dziedzina w której co chwila powstaje coś nowego.

Napisz tu -> Forum komputerowe Hotfix

Tam Ci pomogą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj wiesz jak miałbym na to patrzeć to za jakis czas wyjdzie inny chipset graficzny, inny procesor takie czekanie to bez sensu :)

tak sprawdzałem te graty co mam u siebie to dalej cene trzymaja, płyta główna do kupienia za 299zł nówka:whistling:

---------- Post dopisany at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:22 ----------

A musze cos kupić bo na moim nie da sie pracowac, za wolny render jest i nie wyrabiam zwyczajnie ze zleceniami:facepalm:

Rzuć okiem na Agito, powinieneś kupić tam podzespoły odrobinę taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw dysk ssd kingston robi za***iste ale wez wersje na hyperxach. Sam uzywam i daja dobrego kopa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to podeślij linka do takiego dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leze w lozlu z goraczka ale zaraz cos wyklikam na telu.

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-120gb-hyperx-3k-ssd-sata3-2-5-85k-iops-mlc-555-510mb-s-sh103s3-120g-464745/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...