Skocz do zawartości
IGNOROWANY

6 biegów skrzynia do b5


kuba93

Rekomendowane odpowiedzi

z 1.8/1.8t raczej na pewno ale to aż takiej roznicy ci nie zrobi, chociaz zawsze to lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej jaka moze być różnica i jeszcze coś do ewentualnej wymiany kół piątego biegu nie muszę zdejmować całej skrzyni tzn mogę zrobić to na aucie - zdjać tylny dekiel skrzyni i w zasadzie kola mam na wierzchu?? Czy jedna muszę całą skrzynię rozebrać ?? W jednym oplu nie trzeba wyjmować skrzyni ale jak jest w audi nie wiem nie rozbierałem nigdy tej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego ci nie powiem... bym moze wystarczy tylko tył, wtedy zdejmujesz wszystko pokolei ale to sa gdybania

co do predkosci, powiedz jakie masz oznaczenia skrzyni obecnej to ci mniej wiecej powiem potem jak ci sie to zmieni

tak w ogole mam skrzynie z 1.8t na handel :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie mogę Ci podać dopiero w piątek wieczorem, a co do ewentualnego handlu to narazie są plany bo moja kieszeń to kieszeń studencka. A tak wgl to nie prościej założyć do 1.6 całą skrzynie od 1.8T??? Czy to jednak bardzo "obciąży" silnik i auto nie b żwawe ??

---------- Post dopisany at 22:06 ---------- Poprzedni post napisany at 22:06 ----------

I ewentualnie ile taka skrynia od 1.8T kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200-300 zl, az takiej roznicy nie powinna ci ona zrobic bo 1.6 i tak nie jest chyba takie zwawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, sorry za ot ale po co chcesz zakładać do 1,6 skrzynie 6b? Na tym szóstym biegu przecież on nie będzie miał siły jechać [...]

A4 1.6

102 KM przy 5300 obr.

140 Nm przy 3800 obr.

Toyota Auris

101 KM przy 6000 obr.

132 Nm przy 4000 obr.

Masy pojazdów są zbliżone. Toyota oferowana jest z 6-biegową skrzynią manualną. Jeśli ktoś sporo jeździ w trasy, a zwłaszcza autostradami, to pewnie ma to sens, o ile skrzynia będzie miała odpowiednie przełożenia.

PS. Czytając niektóre komentarze nie mogę uwierzyć, że A4 1.6 w ogóle opuściły fabrykę, bo przecież one w ogóle nie jeżdżą. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z 1.6 szału - mi tam wystarcza tylko jadąc autostradą te 3000 obr/min przy 100km/h trochę irytuje. Będę myślał dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na skrzynie CTE takiej jaką ja mam, powinieneś mieć 96km/h przy ok 2500 obrotow wiec roznica spora

---------- Post dopisany at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany at 22:47 ----------

co do wałka, miałem racje rozni sie jednym zabkiem, wiec przelozenie samego 5 biegu nie wchodzi w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymm teraz ciekawi mnie czy chcąc przełożyć koła piątego biegu muszę całą skrzynię rozbierać czy tylko jej tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...