Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężyny eibach pro kit


adasko960

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim audi a4 b6 1.9tdi avant s-line posiadam zawieszenie 1BE i chyba sprężyny na tyle już umarły bo strasznie nisko siedzi auto a jak jeszcze załaduje większy bagaż + cztery osoby to dobrze że nie mam haka bo na pewno bym nim szorował po asfalcie wiec muszę wymienić, ale zastanawiam się aby auto posadzić jeszcze trochę niżej i stąd moje pytanie czy warto zakładać sprężyny eibach pro kit -30 czy będzie jakaś znacząca różnica w wysokości? A może nie warto tego robić tylko kupić nowe sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jaka masz odleglosc od ziemi do blotnika. Dla 1 BA powinno byc 68cm, dla 1Be/Bv 66cm. Jak dasz eibacha to powinno byc 65 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy amortyzatory maja wplyw na wysokosc pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem wiec tak przód ma po 65cm a tył po 63 z tym że w tej chwili mam pełen zbiornik paliwa. Amortyzaroty zmieniałem na nowe sachs 3 miesiące temu no chyba że gościu zrobił mnie w balona. Ile powinny mieć mniej więcej procent nowe amory? Można je jakoś sprawdzić na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 1BA, przód jest ok 68, a tył 66. Wydaje mi się, że to z powodu ciągnięcia przyczepki, sprężyny szybciej siadają. Amortyzatory możesz sprawdzić na stacji diagnostycznej, jednakże takie badanie nie jest obiektywne, bo wynik może być przekłamany np przez złe ciśnienie w oponach itp. Najlepiej podczas testu amortyzatorów przyjrzeć się jak skacze koło, jeżeli widziałeś jak skacze koło z uszkodzonym amortyzatorem to szybko zobaczysz różnice.

A może po prostu pękła Ci sprężyna? Amortyzator nie wpływa w dużym stopniu na wysokość pojazdu, jego zadaniem jest tylko tłumienie nagłych ruchów koła. Rożnica przy złym a dobrym może być 5-10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy amortyzatory maja wplyw na wysokosc pojazdu?

To pojeździj sobie na amortyzatorach o sprawności 50% a potem załóż nowe amortyzatory i będziesz miał różnicę w wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, zdecydowanie lepsze niż seria :wink:, szukaj oczywiście progresywnych bo zdarzają się też wersje linearne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam linearne i jeździ się bardzo dobrze, niewiele odstępują od seryjnych. Z dołożonymi stabilizatorami auto bardzo fajnie się prowadzi i wybiera dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle gdzie można dostać progresywne eibachy do a4 b6/b7? Bo z tego co widzę to wszędzie są tylko linearne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już temat był poruszany, właśnie na progresywnych mniej odczujesz że masz obniżone i utwardzone zawieszenie. Przy niewielkich nierównościach lepiej i bardziej komfortowo wybierają niż 1BA, dopiero przy szybko pokonywanych zakrętach i większych dziurach czuć że są sztywniejsze.

---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 22:32 ----------

A w ogóle gdzie można dostać progresywne eibachy do a4 b6/b7? Bo z tego co widzę to wszędzie są tylko linearne

Trzeba poszukać, z tego co pamiętam to w Polsce może być problem ale już w Niemczech chyba nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma raport do tego, trzeba by był sprawdzić na stronie producenta. Być może nie było z Eibacha ale może inna firma ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ze zdjęcia wyglądają jak progresywne no ale to tylko zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym forumowiczem i nowym uzytkownikiem Audi A4 B6 AVANT 1.9 TDI i w tym poście piszecie o wysokości od ziemi do środka nadkola ale przy jakich kołach i oponach ja mam 16 cali i 55 wysokie i mianowicie wsokośc koła z przodu to 61 cm a wysokość do nadkola to około 64 cm i na moje drogi to za nisko bardzo bym chciał to podnieśc czyli chyba trzeba zmienic na 1BA ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym forumowiczem i nowym uzytkownikiem Audi A4 B6 AVANT 1.9 TDI i w tym poście piszecie o wysokości od ziemi do środka nadkola ale przy jakich kołach i oponach ja mam 16 cali i 55 wysokie i mianowicie wsokośc koła z przodu to 61 cm a wysokość do nadkola to około 64 cm i na moje drogi to za nisko bardzo bym chciał to podnieśc czyli chyba trzeba zmienic na 1BA ??

kolego średnica koła przy 16,17,18 calach itp. jest taka sama- zwiększasz średnicę felgi, a zmniejszasz opony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec rozumie że jeżeli moja A4 stoi tak nisko to muszę wymienić sprężyny na 1 BA ale czy wtedy od ziemi do nadkola będę miał 68 cm i podejrzewam że na wymianie samych sprężyn się nie skończy amorki pewnie też trzeba zmienić .... tak czytam to forum to chyba wszyscy obniżają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...