Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie odpala!! Pomocy!! A4 B5 1,8 95r


rudik22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Od jakiegoś czasu miałem sytuacje, jakoś po założeniu lpg, że jak odpalałem auto, to mi zaraz gasło i tak parę razy aż nie gubiło obrotów i

można było dalej jechać.

W tej chwili przekręcam kluczyk, silnik się kręci, wszystkie głosy wskazują jakby miał odpalić ale nie odpala i pojawia się jeden dłuższy sygnał.

Ktoś mógłby mi doradzić, co sprawdzić i w jakiej kolejności aby dojść do przyczyny??!!

Aku na pewno ok, chociaż teraz go trochę rozładowałem tymi próbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Błędów nie musi pokazać. Diagnostyka ADR jest dość skromna.

2. Pompa po przekręceniu kluczyka nie włącza się, zaczyna działać dopiero jak się kręci rozrusznikiem.

3. Kontrolka immo gaśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz wszystko podpięte- cewki, moduł wzmocnienia zapłonu(?) na puszcze filtra powietrza, przepływke itp itd, no i na immo zwróć uwagę czy gaśnie ci właśnie na desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz wszystko podpięte- cewki, moduł wzmocnienia zapłonu(?) na puszcze filtra powietrza, przepływke itp itd, no i na immo zwróć uwagę czy gaśnie ci właśnie na desce rozdzielczej.

To 1,8 a nie 1,8T. Na puszce filtra powietrza nic nie ma. Tam jest jedna podwójna cewka już ze wszystkim. Odłączona przepływka też nie powinna myć wpływu na odpalanie - przejdzie w tryb awaryjny i jakoś będzie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, nie spojrzałem na oznaczenie silnika. Wchodząc w dział 1.8t myślami swój przeglądałem:wink: A tu chodzi o ADR wolnossący, moje nie dopatrzenie. Tak czy siak, powodzenia w naprawie życzę koledze, oby to była błahostka tylko:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...