Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AIRBAG- Czujnik napinacza pasa kierowcy. Gdzie szukac i jak wygląda


Herdas

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy borykam się z problem wyskakującej kontrolki AIRBAG na desce rozdzielczej. Vag pokazuje mi czujnik napinacza pasa kierowcy. gdzie go szukać jak wygląda, ktoś posiada fotki? może ktoś juz mial taki problem i wie jak sie z nim uporać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak czujnik napinacza, jest napinacz pirotechniczny pasa kierowcy N153. To wszystko jest zabudowane w pasie bezpieczeństwa. Znajdziesz to zdejmując dolną osłonę słupka B, a wcześniej osłonę progu kierowcy i górną osłonę słupka B

DSC_0235.jpg

To zdjęcie jest strony pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ta niebieska kostka. czym może być spowodowany ten blad? łapie wilgoć co moge zrobic by wszystko było okej(brak błedu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fioletowa tam jest. Być może coś nie łączy, może styki zaśniedziały. Tam często wilgoć się zbiera.

Jeśli wtyczka będzie czysta, to musisz sprawdzić cały obwód miernikiem.

przewód żółty -> PIN48 sterownika airbag

przewód czarny -> PIN47 sterownika airbag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas calej zabawy demontazu tapiceki i odlaczania.cxujnika.musze odlaczyc akumulator by nie napelnilo mi poduszek?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku nie musisz odpinać. Wystarczy jak nie będziesz włączał zapłonu na odpiętej wtyczce . Ja miałem podobnie i nie było styku na tej fioletowej kostce. Po podgięciu styków w kostce i po użyciu wd 40 , oraz po wykasowaniu błędu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem po stronie pasażera właśnie błąd po wykasowaniu od razu wraca . Muszę zajrzeć do tej kostki ktoś to już robił? Jak się ja wypina i co będzie jak włączę zapłon z wypieta ta kostka ?mocno denerwuje mnie ten błąd Air baga na fisie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...