Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dźwięk tak jakby wiatraka na wyłączonym silniku 1,8T AVJ


Dareek810

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę tutaj ponieważ mam problem i nie ma w moim regionie mechaników, którzy poradziliby sobie. Do rzeczy, od pewnego poranka w Audi A4 b6 1,8T AVJ 150KM słyszę niepokojący dźwięk tak jakby jakiegoś wiatraka(na włączonym i tak samo na wyłączonym silniku), dochodzący spod filtra powietrza, dźwięk przypominający pracę odkurzacza ;/ nie pomaga wyjęcie kluczyka ze stacyjki, gdyż nadal coś tam mi pracuje "gwiżdże", muszę się ratować rozłączając akumulator.(w obawie żeby mi nie rozładowało akumulatora). Nie mam pojęcia co to może być, i jak do tego się zabrać. Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sai to może być, włancza sie rano na kilkanaście sekund, po czym powinna się wyłączyć, po zgaszeniu auta tez powinna się wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłaczyc wtyczkę od pompy, potrzebny kanał bo od dołu najlepiej, ewentualnie wyjac bezpiecznik jest w puszcze w podszybiu tam gdzie komputer, a najłatwiej sprawdzić vagiem nie wiem czy masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz byłem w garażu, podpiąłem akumulator i zdziwienie bo wszystko było ok, odpalałem kilka razy i za każdym razem się wyłączała, kompa mam, ale na czym mam szukać? skanowałem silnik i nic nie wykryło, żadnych błędów ;/ jutro rano sprawdzę, może po prostu się zacięło coś a teraz odpuściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przekaznik się skleił. w testach wyjśc na vagu masz test m. in, pompy sai możesz sobie posłuchac jak chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze się pod temat-mam taki problem ze sai się wlacza na garacym silniku 90C i chodzi caly czas ,na zimnym wlaczy się na chwile,potem się wylacza czyli wszystko OK,ale na cieplym chyba nie powinien się wlaczac,bledow brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie co kolega radi, włącza się ta yebana pompka co chwile, który ten bezpiecznik od niej jest? jak to uśmierce na dobre to nie będzie żadnych problemów z działaniem auta? oczywiście oprócz checka bo to mi wywala co chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i tak masz checka i chcesz odłączyc pompe to albo wtyczka od pompy albo bezpiecznik w puszce z ecu taki duży 40A bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...