B7 zwykła lampa Automatyczne światła

skulcz

Witam

Panowie jak zakodować przy zwykłej lampie automatyczne śwaitła po odpaleniu , bo normalnie zgłupiałem.

W b6 robiłem i latało a tu nie mogę sobie poradzić.

Lampy zwykłe i przełącznik z auto.

kodowanie: XXX11 lub XXX12. Będą zapalały się już na zapłonie

Dodatkowo na którymś kanale adaptacji (nie pamiętam teraz) możesz sobie obniżyć moc świateł w ciągu dnia. Po zmroku będą świeciły z pełną mocą.

Pozostałe kodowanie jak niżej:

?xxxx: Nadwozie

0 – Sedan

1 – Avant

2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu

0 – brak

1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory

0 – Halogenowe bez DLR

1 – Halogenowe z DLR

2 – BiXenon z DLR

3 – BiXenon bez DLR

4 – BiXenon z DLR (+oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatyczne)

xxxx?: Kraj

1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)

2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)

3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)

4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)

5 – Specjalne pojazdy

Wielkie dzięki dziala. A jak zrobić żeby na dziennych nie palily sie swiatla z tylu?

potwierdzam, że przy zwykłych halogenach nie udało się wyłączyć swiateł z tyłu.

Jedyna możliwa opcja to ustawienie długich swiateł jako dzienne i zmenijszyć ich moc. Ma to jednak minus, bo tracisz możliwość włączania długich w tym ustawieniu.

Ja zdecydowałem się na ustawienie VAGiem świateł mijania jako DLR + zmniejszenie ich mocy do 52%

- moc świateł dziennych zredukowana o prawie 50%

zrobić warto, bo oszczędzasz na poborze prądu, nie świeci ci w srodku kabina jak przy zwykłych oraz nie musisz pamiętać o włączeniu na start.

a halogeny zamiast lamp

z tego co się orientuję, to musisz sprawdzić w jakiej wersji masz MCE, jeśli low a zwykle takie są w wersjach ze zwykłymi lampami to brak w nich sterowania halogenami i wówczas kodowanie nie ma sensu, jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Mam wersje high . Musze pomyslec o wymianie lamp na xenon. Jeszcze raz Dzięki za pomoc. Z przyciemnieniem dziennych wlasnie tak zrobilem. Pozdrawiam

Sorki za lekki OT ale temat podobny ;)

Kolego skulcz jak robiłeś automatyczne odpalanie świateł po odpaleniu w B6 ?

W B6 sytuacja jest nieco inna. Automatyczne światła będą działały tylko w przypadku modułu HIGH. Napisz oznaczenie modułu.

Masz moduł LOW, więc światła mijania nie są przez niego sterowane. Dwa rozwiązania Ci pozostają: dołożyć jakiś układ sterujący lub bawić się w wymianę MCE. Temat o MCE:

Jeśli chcesz się dobrze pobawić to i zmieniać MCE to proponuję od razu na to od B7 razem z dołożeniem czujnika światła/deszczu i lusterka fotochrom. "Jedyne" co musisz kupić to: MCE, włącznik auto, lusterko, czujnik, ewentualnie włącznik CLH. Do tego dochodzi prucie wiązek, szukanie kabli i dużo przeróbek. Do ogarnięcia ale lepiej być kumatym w elektryce. Jeśli się szykujesz na coś takiego to poza powyższym tematem poczytaj to:

Trzeba będzie pomyśleć i najpierw skompletować to wszystko :-( coś czuje ze trochę czasu to zajmie :-P

- moc świateł dziennych zredukowana o prawie 50%

Dopiero teraz miałem chwile włączyłem dzienne na długich. Przyciemniłem do 51 %. Długie działają normalnie, no i tył się nie świeci

- moc świateł dziennych zredukowana o prawie 50%

a w jakiej wersji masz moduł MCE ?

Ano właśnie, u mnie niestety siedzi Low i kodowanie długich jako dziennych nic nie daje, a powiedz, te długie na 51% nie dają za bardzo po oczach tym z naprzeciwka ? Widziałem w akcji moduł z allegro który obniżał moc do 30% i powiem, że wg mnie to zbyt mocno to jeszcze świeci.

Dają radę bo w dzień chociaż je widać. Wcześniej mialem modul z allegro w b6 i mialem długie na 50 % i bylo ok. Dla mnie najważniejsze jest to że nie świecą się postoje i deska na dziennych.