Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak dla mnie to zakodowałeś więcej funkcjonalności, niż masz. Tzn. regulowane amortyzatory (00471 - Control Module for Elect. Regulated Dampers (J250)) i ADS (03110 - Active Steering Control Module (J792)).

A w pierwszym poście stoi jak byk przy niektórych bitach - "* jesli nie posiadamy to nie kodujemy" :grin:

Opublikowano

Tak jak pisze sowiq jak nie masz servotronik i regulacji amort. to tego nie kodujesz.

Ostatni błąd wykasuj i nie powinien wrócić, cos Ci przerwało połączenie ze sterownikiem dlatego masz błęda

Opublikowano

Tak jak pisze sowiq jak nie masz servotronik i regulacji amort. to tego nie kodujesz.

Ostatni błąd wykasuj i nie powinien wrócić, cos Ci przerwało połączenie ze sterownikiem dlatego masz błęda

Tak myślałem... Odnośnie amortyzatorów rozumiem, ale servo wg VIN jest:

1N3 L LEN Speed-related variable steering assist (Servotronic)

Więc powinno być ok.

A odnośnie błędu mówisz o:

1 Fault Found:

03157 - Functionality limited due to Communications Disruption
?
Spróbuję skasować.
Opublikowano

Masz zwykły servotronic a zakodowany aktywny układ kier. Stąd błąd. Przekoduj.

Opublikowano

Właśnie przekoduj i powinno być GIT

Edytowane przez kuba-1255

Opublikowano

Witam

Proszę o wskazanie co może być przyczyną braku dostępu do kanałów 63-66.

W zielonym menu porobiłem sam wg. wskazań w poście mam wybór trybu jazdy w mmi na szaro (MMI 3g Basic).

Po podłączeniu w warsztacie vcds wyswietla brak dostępu do kanałow 63-66.

Auto bez servotronica i reg.zawieszenia.Skrzynia manual.

Opublikowano

czyli fachowiec powinien wcześniej pozmieniać bity w Bytach 8,17.. itd.?

Opublikowano

Na pierwszej stronie jest wszystko opisane co i jak kodować .

Nie wiem jak to prosciej tam mam napisac :eusathink:

Wyszczególnione sa opcje dla kazdej konfiguracji jaką mamy w aucie : CONCERT , MMI 2G , 3G

Opublikowano

OK,zacząłem od "..DLA POSIADACZY MMI 3G LOW HIGH (2009-2011) " bez tego co powyżej..

Opublikowano

OK,zacząłem od "..DLA POSIADACZY MMI 3G LOW HIGH (2009-2011) " bez tego co powyżej..

OK to teraz drugi punkt ;

1.2 Przechodzimy do kodowań w MCE ( Moduł Centralnej Elektryki) 09 : CONCERT/SYMPHONY , MMI 2G , MMI 3G

Opublikowano

Dzięki.To dopiero w sobote bo na razie muszę w warsztacie robić.

Mam stary kabel od moich poprzednich audi ,ściągnąłem VCDS 11 podłączam i cos nie widzi się z autem. Muszę nabyć coś świeższego chyba :)

Opublikowano

Udało mi się rozbudować ADS o Active Steering (J792) - teraz to ma sens przestawianie układu kierowniczego :wink: POLECAM.

Edytowane przez mar-m1

Opublikowano

Napisz coś więcej.

Opublikowano

Spania nie masz, co chcesz wiedzieć?


:)

Opublikowano

A tak coś tam napisz, co chcesz. :)

A serio, to nie bardzo wiem jak to działa. Wymieniałeś magiel na ten elektryczny z polifta?

Opublikowano

Magiel został stary, do wymiany kolumna kierownicza na taką:

http://allegro.pl/kolumna-kierownicza-audi-a4-b8-8k0419506am-i5079338687.html

No i reszta - czyli sterownik, drugi czujnik ESP, instalacja i kodowanie ( w J792 brak CP :D )


Tu Masz link jak to działa:

https://www.youtube.com/watch?v=Ge7huVZANC4

Opublikowano

Dokładnie to :)


Co do instalacji do kolumny nie warto robic samemu, lepiej kupić używaną instalację deski i wypruć tą z kolumny :wink:

Edytowane przez mar-m1

Opublikowano

Pytałem ostatnio na forum o to i WRC pisał, że bardzo trudno to wykalibrować. Jak sobie z tym poradziłeś? Bo jestem zainteresowany tym tematem. Może zrobisz jakieś DIY?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.