Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2007-2012

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 8.04.2014 o 19:29, wrclaguna napisał:

Dla sprawdzenia .................. u mnie jest inne kodowanie :wink:

BYTE 8 bit 0 zmiana 0 na 1 ( skrzynia automatyczna) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 1 zmiana 0 na 1 (servotronic) * jesli nie posidamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 2 zmiana 0 na 1 ( silnik)

BYTE 8 bit 3 zmiana 0 na 1 ( zawieszenie ) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 4 zmiana 0 na 1 ( ADS ) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

BYTE 8 bit 5 zmiana 0 na 1 ( Sportowy dyferencjał QUATTRO) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

Przy MMI 3G w ZIELONYM MENU CAR ---> CARDEVICELIST ---> odznaczamy Charisma :

Screen_21_090626_0038_0019.png

Pozniej przechodzimy do CARMENUOPERATION ---> zaznaczamy wartosc 5

Screen_28_090626_0040_0021.png

Na koniec RESTART MMI :wink:

IMG_0317.JPG

Jedyny bład w konmpie to brak przyciskow jak ktos sobie nie załozy :wink:

Jeszcze małe info na koniec dla tych co nie mają servotronica .

W ustawieniach na MMI w opcji CAR ZAWSZE bedzie wracać AUTO !!!

 

Opublikowano

Podpowie ktoś jak z tym kodowanie

byte 8 bit 4 ?

Opublikowano
10 godzin temu, kojote38 napisał:

Podpowie ktoś jak z tym kodowanie

byte 8 bit 4 ?

 

No przecież Ci napisałem wyżej - wszystko jest w pierwszym (czy tam drugim) komentarzu:

Cytuj

BYTE 8 bit 4 zmiana 0 na 1 ( ADS )

BYTE 8 bit 5 zmiana 0 na 1 ( Sportowy dyferencjał QUATTRO) * jesli nie posiadamy to nie kodujemy

 

Opublikowano
31 minut temu, sowiq napisał:

 

No przecież Ci napisałem wyżej - wszystko jest w pierwszym (czy tam drugim) komentarzu:

 

Kodowałeś czy tylko czytałeś ten komentarz? Napisałem że w innym miejscu jest inaczej i wolę się upewnić jakie będzie kodowanie prawidłowe.Z Twojej kolego wypowiedzi nic nie wynika.

Opublikowano
1 godzinę temu, kojote38 napisał:

Kodowałeś czy tylko czytałeś ten komentarz? Napisałem że w innym miejscu jest inaczej i wolę się upewnić jakie będzie kodowanie prawidłowe.Z Twojej kolego wypowiedzi nic nie wynika.

Masz servotronic dajesz 1, nie masz - zostawiasz 0. Tyle. 

Opublikowano
10 minut temu, Hohe napisał:

Masz servotronic dajesz 1, nie masz - zostawiasz 0. Tyle. 

Dzięki za info. A byte 8 bit 1 to nie jest kodowanie servotronic ?

Opublikowano
4 godziny temu, kojote38 napisał:

Dzięki za info. A byte 8 bit 1 to nie jest kodowanie servotronic ?

Dobra, po przeczytaniu całego Internetu w godzinę stwierdzam, że:

Bit pierwszy to kodowanie servotronika a bit czwarty - dynamic steering, czyli coś czego pewnie nie masz, bo mało kto to ma. 

100% pewności oczywiście nie mam, ale tym kodowaniem nie można nic spieprzyć, wiec do dzieła. 

Daj znać jak poszło. 

Opublikowano

A ja mam problem po zakodowaniu ADS wyskoczył mi błąd ABS "Stabilizacja toru jazdy (ESC): Awaria ! Patrz Podręcznik"

Audi A4 B8 LIFT Sedan multi

w sterowniku 09 

Bajt 8 zakodowane 

Bit 0 - 1 

Bit 1 - 0

Bit 2 - 1

Bit 3 - 0

Bit 4 - 1 

 

Bajt 11 

Binary 00000011 tu gdzieś trzeba zmienic 0 na 1 ????

Adaptacja 10 

Kanał 66 

Wartość 47 

A jak jakie powinny być kanały 65. 64. 63. ??

 

 

              Adres 03: ABS/hamulce       Plik etykiet: 8K0-907-379-V1.clb
Oznaczenie elementu: 8K0 907 379 CH    HW: 8K0 907 379 CH
  Komponent i/lub wersja: ESP8 front    H09 0100
           Kodowanie: 051D4C
           Kod serwisu: WSC 06325 123 12345
                      VCID: 0108BD9898090B49E6-8054
Znaleziono 1 błąd:

01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo 
            000 - -
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01100000
                    Priorytet błędu: 3
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 253
                    Przebieg: 92896 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2017.11.13
                    Czas: 13:20:21

             Ramka zamrożona:
                    Wartość Hex: 0x0000
                    Wartość Hex: 0x07A2
                    Wartość Hex: 0x0015
                    Wartość Hex: 0x1092
                    Wartość Hex: 0x0000

Edytowane przez lunatick

Opublikowano

Właśnie że nic wyskoczył błąd po kodowaniu ADS

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Cytuj

Bajt 11 

Binary 00000011 tu gdzieś trzeba zmienic 0 na 1 ????



A TO ??? co to jest ?

Opublikowano

Bajt11

Zakodowałem 01000011 jak dodał post PYDZIK

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano

A kanały ,64,65,66 jaka powinny mieć wartość?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
27 minut temu, lunatick napisał:

A kanały ,64,65,66 jaka powinny mieć wartość?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Przecież to wszystko już w tym wątku jest, wystarczy przeczytać. 

Kanały 63,64,65 i 66 to są poszczególne kluczyki i to co w nich wpiszesz będzie wartością domyślną, tylko tyle. Najlepiej we wszystkie wpisać to samo. Jak zakodujesz wszędzie 1 to po odpaleniu auta ADS będzie w trybie komfort, jak 2 to auto a jak 3 - to dynamic.

Edytowane przez Hohe

Opublikowano

Ustawiłem wszystko jak jest opisane 63-65 dałem na 2
66 ustawiłem na 47

Bajt 11 mam zrobić?

01000011 ?
10000011 ?

Czy Bajt 19

01000011 ?
10000011 ?

Bo błąd ABS dalej jest [emoji21][emoji21]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
15 minut temu, lunatick napisał:

Ustawiłem wszystko jak jest opisane 63-65 dałem na 2
66 ustawiłem na 47

Bajt 11 mam zrobić?

01000011 ?
10000011 ?

Czy Bajt 19

01000011 ?
10000011 ?

Bo błąd ABS dalej jest emoji21.pngemoji21.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

A skąd masz 47 w 66?

Opublikowano

Bit 7 to pierwszy od lewej. 

Opublikowano

Jak w 66 ustawie wartość 2 to ma mmi zostają mi dwie opcje do wyboru jak jest 47 to jest 5

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Poczytaj te tematy, które są podlinkowane w pierwszym poście. 

Ja mam przedlifta i do tego bez mmi, więc nie będę zgadywał. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.