Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca wentylatora na zimnym silniku


Zieluu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Co moze byc powodem włączania się wentylatora przy zimnym silniku? Problem pojawia się sporadycznie, raz na jakis czas. Właczam zaplon, świeci się lampka kontrolna świec choć nie zawsze i zaczyna pracować wentylator aż do momentu włączenia auta. Mozliwa wina czujnika temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij kompa i sprawdz bledy :wink: pewnie czujnik temperatury silnika do wymiany

Wlasnie nie mam możliwości sprawdzenia, ale na 99% ma czujnik do wymiany bo mi fiksuje od czasu do czasu, wymienię i zobaczymy czy to to powodowało blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać jak wymienię czujnik temp,po jakimś czasie czy się nie bedzie powtarzal problem. Jak tak to sprawdze ten moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przypadkiem nie kapie na kostkę od tego czujnika ropa z pompy tandem. U mnie sączyło się tak długo aż spowodowało przerwanie obwodu, błąd na desce oraz działanie wentylatora klimy na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy przypadkiem nie kapie na kostkę od tego czujnika ropa z pompy tandem. U mnie sączyło się tak długo aż spowodowało przerwanie obwodu, błąd na desce oraz działanie wentylatora klimy na zimnym silniku.

Wlasnie za każdym razem sprawdzam przed ruszeniem czy nie ma jakis wyciekow ale wszystko sucho. Czujnik wymienię i zobaczę po pewnym okresie czasu czy ustaliło. Jak na razie od tygodnia cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem co jakiś czas włącza mi sie wentylator nawet jak jest wyłączona klima i sinik jest zimny.wyieniłem czujnik temp. ten na górze 4 pinowy i ten na dole 2 pinowy ale i tak nieraz sie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...