Skocz do zawartości
IGNOROWANY

felgi 19 a licznik


karol18183

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

czy jest mozliwosc zakodowania komputera/licznika tak aby po zmianie na felgi 19 licznik pokazywał prawdziwa wartosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość (a wręcz jest to wskazane) kupna opon o odpowiednim rozmiarze tak, aby licznik nie przekłamywał, czyli np. 225/35 R19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem twoje pytanie kilka razy i nadal nie wiem o co chodzi....

dlaczego niby licznik miałby pokazywać nieprawdziwe wartości po zmianie felg na 19"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A-rek, nie doszukuj się w tym głębi, bo jej nie ma. Kolega poszedł zwyczajnie myślami na skróty, czyli większa felga = większe koło = przekłamania licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie wg GPS czy masz przeklamania, sa programy co ci zmierza przeklamanie odnosnie serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się sprawdzałem programem i niestety tylko 18 mogę bo inaczej bym na samej feldze jezdził

chciałem wczesniej zrobic tak ze dac fele 19 i wieksza gume aby to jakos wygladało a zawiechy obnizac nie chce bo odpowiada mi wysokosc auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chciałeś na 19" założyć 225/50 ???

Dwie najbardziej popularne opcje to 225/35 i 235/35, trzeba zachować jakiś rozsądek i trzymać się blisko zadanej średnicy koła przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chce sie "lansić" to trzeba cierpieć :polew: Żeby pozostał rozmiar koła w przybliżeniu taki sam to im większa fela to niższy profil a co za tym idzie mniej komfortowo.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się sprawdzałem programem i niestety tylko 18 mogę bo inaczej bym na samej feldze jezdził

co ty za głupoty piszesz:facepalm:

usuń ten "program" z twojego kompa bo tylko ci szkodzi

ludzie w B6 na 19", a nawet na 20" jeżdżą i to z oponami!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj wyzszy profil i sie nie martw nawet jak ci o 5km/h oszuka to nie bedzie tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj wyzszy profil i sie nie martw nawet jak ci o 5km/h oszuka to nie bedzie tragedii

Przy jakiej prędkości jest ta wartość? Bo błąd rośnie wraz z prędkością gdyz błąd wyrażamy w procentach. Wiec powiedzmy błąd 5% od 50km/h to 2.5km/h przekłamania a przy 200km/h to już 10km/h przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik na seryjnych kolach tez przeklamuje i im szybciej tym wiecej, ale to i tak max 10km. A taka wartosc i tak nie robi roznicy no bo niby jaka, dziwne problemy czasem mozna przeczytac na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik na seryjnych kolach tez przeklamuje i im szybciej tym wiecej, ale to i tak max 10km. A taka wartosc i tak nie robi roznicy no bo niby jaka, dziwne problemy czasem mozna przeczytac na tym forum.

Zgadza sie że prawie kazdy licznik przekłamuje mniej lub bardziej. Ale błąd ma to do siebie że się sumuje i przy mocno przesadzonym rozmiarze kół może dojśc i do 20km/h a to już sporo. Może sie oczywiście zdarzyc że licznik na serii np zawyża a po założeniu iększych kół będzie pokazywał w punkt .

I tu nie chodzi o szukanie sobie problemów tylko taka jest rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem porownanie seryjnej 16 z opona profil 55 i felgi 19" profil opony 35 i roznica wysokosci cos kolo 1,5cm. A roznica predkosci 20km raczej niemozliwa, tolerancja jest ok 10km. Ale po co sobie tym zaprzatac glowe podczas codziennej jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze o 7? ;) przeklamuje procentowo, zmieniajac rozmiar kola albo zwiekszasz ta roznice albo zmniejszasz. Przy 200km/h przeklamuje prawie 20 (albo i wiecej) przy 205/55/16. przy 245/40/18 mam na liczniku prawie ok, ale wtedy ECU ma nieprawidlowa predkosc.

Najprawdopodobniej da sie to przekodowac, na pewno jest miejsce w VCDSie gdzie podajesz obwod kola, ale na chlopski rozum bedzie przeklamywal jak na fabrycznych oponach tyle ze ECU bedzie mialo prawidlowa predkosc. Nie probowalem. Niestety nie ma ustawienia jak w BMW zeby licznik po prostu pokazywal realna predkosc :/

co do samych roznic miedzy kolami:

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

pozdro

ps. licznik oczywiscie standardowo zawyza predkosc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się sprawdzałem programem i niestety tylko 18 mogę bo inaczej bym na samej feldze jezdził

chciałem wczesniej zrobic tak ze dac fele 19 i wieksza gume aby to jakos wygladało a zawiechy obnizac nie chce bo odpowiada mi wysokosc auta

Takim manewrem podnosisz auto,, a nie obniżasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...