Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zna się ktoś na prawie pracy ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Czy ktoś wie jak to ugryźć ?

Firma dała mi wypowiedzenie 11 grudnia 2013 z zachowaniem 3 miesięcznego wypowiedzenia .Przyczyną rozwiązania umowy była likwidacja stanowiska pracy , na którym byłem zatrudniony ,co związane było z reorganizacją zakładu pracy w zakresie obsługi Klientów .Jednocześnie pracodawca poleca mi wykorzystanie urlopu wypoczynkowego w ilości 28 dni , jak również w okresie 12 grudnia do 31 grudnia pracodawca zwalnia mnie z obowiązku świadczenia pracy .

Czy jeśli dostałem tylko te wypowiedzenie i je podpisałem , oraz nie wykorzystałem urlopu to należy mi się ekwiwalent ??Nic innego od pracodawcy nie dostałem , tylko to .

Opublikowano

W okresie wypowiedzenia pracodawca może Cię wysłać na zaległy i bieżący urlop a Ty jesteś zobowiązany wykorzystać ten urlop. Wszystko jest zgodne z prawem.

Opublikowano
  • Autor

tak wszystko jasne ale pracodawca nie nakazał mi urlopu , nie wyznaczył dat itp . Nie dostałem skierowania , nic .Więc byłem w PIP i to samo powiedzieli że jak pracodawca nie nakazał (a jedynie polecił ) to już są na przegranej pozycji .I muszą mi wypłacić za 28 dni Ekwiwalent .

Opublikowano

Dokladnie, jesli zostal ci urlop, to musza ci wyplacic kase za to :)

Opublikowano
  • Autor

ok a jak jest jeszcze z urlopem nie wykorzystanym przez 3 lata pracy ?? w sumie naliczyłem 57 dni ...muszą też mi za to zapłacić ??

Opublikowano
ok a jak jest jeszcze z urlopem nie wykorzystanym przez 3 lata pracy ?? w sumie naliczyłem 57 dni ...muszą też mi za to zapłacić ??

Nie lubisz odpoczywać ?pracodawca ma obowiązek zamknąć temat starych urlopów chyba do marca czyli albo Ciebie wysłać na urlop albo zapłacić,jesteś w stanie udowodnić że tyle urlopu masz?

Opublikowano

musza mu wypłacic za zaległy urlop

Opublikowano

Kto płaci za zaległy urlop, pracodawca, czy urząd? W ogóle w czasie trwania pracy kto płaci za czas na urlopie?

Opublikowano

za zaległy urlop zawsze placi pracodawca,

jaki uzrąd ? co Ci sie sfilmiło ?

Opublikowano

W przypadku niewykorzystania urlopu to ja muszę udowodnić, że go nie wykorzystałem, czy pracodawca musi udowodnić, że go wykorzystałem? Pytam hipotetycznie, bo mam trochę zaległego urlopu z tamtego roku i z tego co czytam, temat do końca marca powinien być rozwiązany, a nie dostałem ani ekwiwalentu ani urlopu...

Opublikowano

kazda firma musi prowadzic ewidencje urlopów oraz zwolnien lekarskich (teczka pracownika)

tego nie podrobią bo musza miec Twoje zwolnienie L4 lub Twoje podanie o urlop a tego nie mają

Opublikowano
W przypadku niewykorzystania urlopu to ja muszę udowodnić, że go nie wykorzystałem, czy pracodawca musi udowodnić, że go wykorzystałem? Pytam hipotetycznie, bo mam trochę zaległego urlopu z tamtego roku i z tego co czytam, temat do końca marca powinien być rozwiązany, a nie dostałem ani ekwiwalentu ani urlopu...

zmieniło to się od zeszłego roku i teraz masz czas na wykorzystanie zaległego urlopu do września

Opublikowano
A co jaki czas jest taka "teczka" weryfikowana, o ile w ogóle?

przez kogo ?

---------- Post dopisany at 21:19 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

W przypadku niewykorzystania urlopu to ja muszę udowodnić, że go nie wykorzystałem, czy pracodawca musi udowodnić, że go wykorzystałem? Pytam hipotetycznie, bo mam trochę zaległego urlopu z tamtego roku i z tego co czytam, temat do końca marca powinien być rozwiązany, a nie dostałem ani ekwiwalentu ani urlopu...

zmieniło to się od zeszłego roku i teraz masz czas na wykorzystanie zaległego urlopu do września

dokladnie

Opublikowano
A co jaki czas jest taka "teczka" weryfikowana, o ile w ogóle?

przez kogo ?

No przez urzędników PIP, czy pracodawca musi się po każdym roku z tego rozliczać, czy dopiero przy kontroli?

Opublikowano

tylko podczas kontroli, zwykle jest to mandat ok 500zł

Opublikowano

Dostałeś wypowiedzenie 11.12.2013, w okresie od 12 grudnia do 31 grudnia pracodawca zwalnia cię z obowiązku świadczenia pracy. A co robiłeś od 01.01.14 do 10.03.2014, pracowałeś?

Opublikowano

Ekwiwalent Ci się nie należy. Dlatego, że podczas wypowiedzenia wykorzystałeś te 28 dni urlopu. A za te 3m-ce wypowiedzenia powinieneś dostać normalnie pensje w tym rozliczenie za urlop.

Opublikowano

Dokładnie sprawdź za co masz zapłacone na swistku z wypłaty.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.