Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klimatyzacja nie działa (niesprwany moduł klimatyzacji-nieprawidłowy numer VIN)


koles999

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie załącza mi się klimatyzacja. Byłem dzisiaj ja nabić i nic sprężarka stoi jak zaklęta. Podjechałem na komputer wywala błąd ( niesprawny moduł klimatyzacji-nieprawidłowy numer VIN) Czy ktoś miał coś podobnego. Czyżby panel sterujący nie działał? Co z tym numerem VIN. I jeszcze jedno pytanie miałem zmieniany silnik czy możliwe że sprężarka nie zgrywa się z modułem? Czy to nie ma znaczenia. Czy wykonuje się może jakąś adaptacje sprężarki, poprzednio miałem silnik 2500ccm teraz jest 1.9 więc pewnie sprężarka też z 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy panel działa czy nie działa?

Włącza się wentylator klimy?

Czy czujnik ciśnienia przy chłodnicy jest sprawny?

Czy po naciśnięciu "ECON" gaśnie dioda?

VINu można przyuczyć VAGiem

Sprężarki są podzielone na grupy benzyna, diesel, liczba cylindrów, etc... Nie wypowiem się czy "podpasuje" lub "podejdzie", bo wg mnie ma być tak jak zostało skonfigurowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały panel działa czujnik ciśnienia chłodnicy jest sprawny, klapki pracują, wentylator klimy też nie działa. Tyle że nie załącza się sprężarka od klimy, po podpięciu pod kompa wywala błąd (NIESPRAWNY MODUŁ KLIMATYZACJI-NIEPRAWIDŁOWY NUMER VIN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem byłem na diagnostyce u mechanika i wyskoczył taki błąd-komunikat jak piszę jakieś numeryczne oznaczenie też było ale nie pamiętam. Ale to chyba wiele nie wnosi do mojego problemu. A jaki Vag polecasz bym mógł sam diagnozować autko. Jutro podjadę chyba to gościa który zna się na diagnostyce komputerowej może przeprowadzi mi adaptację klimatronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyuczenie VINu jest bajecznie proste, zamiast jechać do gościa i topić kasę kup sobie interfejs.

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

Żadnych kolorowych wynalazków z Allegro nie kupuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie dawało mi to spokoju, poszedłem szperać do auta. Okazało się że nie mam napięcia no kostce idącej do sprężarki w wyniku czego nie działa ani sprężarka ani wentylator od niej. Podłączyłem na krótko z akumulatora i działa sprężarka oraz wentylator KLIMATYZACJA CHŁODZI. Macie może jakiś pomysł co to może być bezpiecznik sprawdzony (ten w kabinie po lewej stronie) chyba że są jeszcze jakieś przekaźniki bądź bezpieczniki. Czynnik raczej jest bo byłem ostatni nabijać, tyle że nie do końca w celu sprawdzenia czy jest nieszczelność ale już wtedy nie zadziałała sprężarka i kazano mi podjechać do elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...