Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik poziomu paliwa


Guciorro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam problem z prawidlowym odczytem poziomu paliwa w audi a4 b6 2.5 2001 180KM po zatankowaniu samochodu wskazowka pokazuje np. 1/2 baku i po powrocie do domu ze stacji wskazowka pokazuje 1/2 jednak po ponownym odpaleniu za kilka godzin wskazowka spada na mniej niz 1/4. po wyruszeniu w trase paliwo zaczyna rosnac i po przejechaniu kilkunastu kilometrow przy spokojnej jezdzie potrafi wzrosnac do poziomu calego baku (to samo pokazuje komputer przy starcie podaje ze zrobie na tym co mam 100km a za kilka kilometrow jest juz 600) jesli ktos spotkal sie juz z podobnym problemem to prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo (choć tylko latem). Trzeba wyjąć pływak (pod kanapą jest klapka) i przeczyścić styki. Jest gdzieś opis na forum, poszukaj, to będziesz wiedział dokładnie, co trzeba zrobić, bo ja już nie pamiętam - jesienią, zimą i wiosną mam spokój, ale jak zaczyna się robić naprawdę ciepło wskaźnik szaleje. Pewnie też będę musiał się zabrać, bo to wkurzające bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo (choć tylko latem). Trzeba wyjąć pływak (pod kanapą jest klapka) i przeczyścić styki. Jest gdzieś opis na forum, poszukaj, to będziesz wiedział dokładnie, co trzeba zrobić, bo ja już nie pamiętam - jesienią, zimą i wiosną mam spokój, ale jak zaczyna się robić naprawdę ciepło wskaźnik szaleje. Pewnie też będę musiał się zabrać, bo to wkurzające bardzo.

Może ktoś pomóc mi znaleźć opis naprawy pływaka? Tez mam dziwne wskazania poziomu paliwa. 2.5TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływaka raczej nie naprawiasz. Możesz sprawdzić czy nie jest dziurawy. Jeśli pływak ma w sobie paliwo to pewnie dla tego przekłamuje. Dodatkowo można sprawdzić styki na kostce oraz czy kostka dobrze siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku problem udało się już po części rozwiazac po przez prawidłowe zakodowanie licznika. Teraz przynajmniej poziom paliwa nie rosnie w trakcie jazdy, rozni się jeszcze odczyt po wylaczeniu silnika np. wieczorem a ponownym odpaleniu rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...