Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budowa dolotu Fmic- średnica na wyjściu turbiny i wejściu przepustnicy


qlish

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że powoli zabieram się do montażu fmic chciałbym się spytać o w/w średnicę żeby odpowiednio zbudować dolot. Z tego co wyczytałem możliwe jak najszybciej za turbiną powinienem zrobić średnicę wejścia fmic, a za fmic średnicę wejścia przepustnicy. Gdzieś znalazłem informacje że wejście przepustnicy to 63mm, a co do wyjścia z turbiny znalazłem tylko sprzeczne dane raz 50mm raz 55mm. Więc jeżeli ktoś pomoże mi to wyprostować to będę wdzięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla seryjnej k03 wystarczy 2" od turbo do fmic i 2" od fmic do przepustnicy, więcej nie ma co robić bo nie przyniesie to lepszego efektu,

większa średnica wewnętrzna dolotu to więcej do napompowania układu = większy lag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o turbo to jest plan żeby w nie dalekiej przyszłości zmienić na k03s albo k04, moc docelowa jaką chciałbym uzyskać to około 230 km. A no i zapomniałem napisać ze wejście i wyjście w fmic to 60 mm, w takim układzie lepiej robić to jak pisałem w pierwszym poście? Czy robić mniejsze średnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić 2 albo 2,25 cala od ic do przepustnicy, skoro przepustnica ma zdaje się 63mm?

Nie powinno się zrobić 2" z turbo do ic, na wlocie redukcja w ic o wymiarze wlotu i 2,5" z ic do przepustnicy, ewentualnie kolanko redukcyjne za ic 2,25" z przejściem na 2,5" gdy ic ma wyjścia 2,25"?

Prosze kogoś kumatego o wyjaśnienie. 

Pozdr 

D. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...