Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciezko wchodzi trzeci bieg pomocy


macgdo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie moze mi ktos poradzi mam A4 w 1.9 TDI 90KM co to moze byc jadac normalnie zmieniam biegi od 1 do 4 ale czesto przy redukcji z 4 na 3 nie chce wskoczyc trojka albo wchodzi z oporem problem znika gdy przyloze drozek do 2 i wtedy wskakuje normalnie czy to moze byc wina poduszek pod skrzynia bywa tez ze zredukuje normalnie z 4 na 3 i wchodzi lekko. dodam ze wykluczam poniekad synchronizator bo nigdy nie ma zadnego zgrzytu oraz ze na postoju biegi wchodza normalnie. Czy wymiana oleju w skrzyni rowniez mogla by rozwiazac problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slychac jakies zgrzytanie w skrzyni ? jezdz 50/h na 4 i wtepnij na maxa jak uslyszysz zgrzyty synchronizatory padaja ,stala norma w tych skrzyniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem tak jak pisales i cisza jest pierw wymienie olej i poduszki wtedy bd dalej myslal bo poduchy sa napewno wybite.a tak jak mowisz ze po godzinie bd zgrzytanie to ja tez tak potrafie he . a co wgl do skrzyn A4 to wiem ze je czesto boli synchro bo ze strzasznie scieralnego materialu sa zrobione nie to co w 80 b3 wiem bo mialem.pozdro:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje autko ma swoje lata i nie oczekuj, że wszystko będzie kulac jak trzeba

CO maja lata do stanu auta ? 1 bedzie mial 800 tys a jak bedzie serwisowany itd to bedzie lepszy jak ten co 200tysi i nic nie robione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy wymienilem poduszki pod skrzynia jeszcze mam przednia od kierowcy do wymiany bo poszarpuje a co do mojego trzeciego biegu to wyszlo dzis szydlo zworka napewno synchro pada powoli bo zaczyna zgrzytac i przy redukcji z 4 na 3 i czasami ale to tak leciutko z 2 na 3 naszczescie oleju nie zdazylem wymienic bo by bylo na darmo wlan. i teraz moje pytanko co lepiej zrobic kupic druga skrzynie i wlozyc czy przelozyc z tej drugiej synchro do mojej lub kupic nowy synchro i wlozyc do tej co mam bo tak to dziala bez zarzotow procz tej durnej trojki ,oczywiscie sam tego nie bd robil bo za duzo zabawy z tym.:( niech poradzi ktos kto juz to robil.

---------- Post dopisany at 22:22 ---------- Poprzedni post napisany at 19:47 ----------

Twoje autko ma swoje lata i nie oczekuj, że wszystko będzie kulac jak trzeba

nie wiek auta swiadczy o jego stanie lecz to jakie podejscie do sprawy ma jego wlasciciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam podobny problem ,ale ustało to zgrzytanie 3 biegu po wymianie oleju biegi teraz wchodzą fajnie szczególnie jak się olej rozgrzeje

Mój tato ma taki sam problem w Passacie b5 110 AFN

Ciekawi mnie jakie sa koszty wymiany tych synchronizatorów, Jesli bym wymieniał synchronizatory to raczej wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam podobny problem ,ale ustało to zgrzytanie 3 biegu po wymianie oleju biegi teraz wchodzą fajnie szczególnie jak się olej rozgrzeje

Mój tato ma taki sam problem w Passacie b5 110 AFN

Ciekawi mnie jakie sa koszty wymiany tych synchronizatorów, Jesli bym wymieniał synchronizatory to raczej wszystkie

hmm to ciekawe co mowisz. ja slyszalem jak tu po forach czytalem ze niby do 400zl jeden synchro ale jak patrzalem to widac nawet duzo taniej oczywiscie nie mowimy o chinszczyznie bo tego to nawet niechce brac do rąk bo sie rozpadnie ale jtr zadzwonie do mojego sklepu gdzie czesci biore i moze do serwisu audi to zobacze jak spiewaja jak bd jakas nie duza roznica w cenie to wzial bym wtedy z serwisu ale i takbym calej skrzyni sam nie robil oddal bym do kogos moze do hukalowicza tu u mnie w okolicy ma warsztat tylko od skrzyn i naprawde widac ze fury to tam niezle robi nawet z olsztyna 150km tu do niego ludzie przyjezdzali.A myslisz ze u mnie by tez mogla pomoc wymiana oleju? bo to tak lecitko narazie sb zadrapie zawsze.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogło

Jesli zdecydujesz sie ma wymiane oliwy to polecam Castrola

Castrol Syntrans Multivehicle 75W90 0,5L (4157084968) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trochę odkopię temat. Mam podobny problem jak kolega. Trzeci bieg wchodzi ciężej niż pozostałe. Piszę "ciężej" bo nie muszę się z nim szarpać ale czuć większy opór niż przy pozostałych. Sytuacja dotyczy przechodzenia z 2 na 3. Przy wyłączonym silniku nie czuć żadnych oporów. Autko kupione niedawno nie wiem czy było coś robione w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...