Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dekory


mareklfc2209

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Czy ma ktos jakas instrukcje lub filmik do demontazu/wymiany dekorow(listew) wewnetrznych w audi a4 b5 96 rok sedan ?

P.S

Wesołych świąt Wielkanocnych !

---------- Post dopisany at 19:56 ---------- Poprzedni post napisany at 19:11 ----------

Temat do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dekory są na zatrzaskach/spinkach w drzwiach demontuj od przodu poprostu podważąsz czymś i wychodzi , najlepiej podłuż szmatę inne miękkie tworzywo żeby nie porysować powinno wychodzic bez problemu na desce zacznij od strony pasażera tylko powoli żeby niepołamać zatrzasków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmując je od przodu ryzykuje się połamanie tych bolców. U mnie dekor drzwi kierowcy miał wszystkie połamane bolce i ktoś go przykleił :facepalm:

Jak masz czas i chęci to najlepiej zdjąć boczki i pozdejmować blaszki od wewnętrznej strony boczka, wtedy dekor zejdzie. Tak samo z deską tylko tam już gorzej. Mały dekor zdejmiesz odkręcając osłonę pod spodem, duży dekor to trudniejsza sprawa. Prawą stronę zdejmiesz odkręcając schowek, a lewa strona to już kwestia rozebrania całego kokpitu, ale możesz spróbować zdjąć od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się, co by nie zakładać nowego tematu :wink: czyli generalnie nie ma "prostszego" sposobu na demontaż przednich dekorów z deski (u mnie avant) jak tylko poświęcić trochę więcej czasu i po ludzku odczepić, niż próbować od przodu ryzykując prawdopodobne połamanie tych zaczepów...:facepalm:

Mam zamiar odświeżyć swoje, ponieważ są podrapane nieco i niby to nie przeszkadza, ale biorąc pod uwagę doprowadzenie auta do stanu zadowalającego ten szczegół umknąć nie może. Pytanie, co sądzicie o oklejeniu dekorów folią ? Jest dużo taniej niż np hydrografika czy kupowanie ORI listew w carbonie, a patrząc na przykład u kumpla w a6 c6 wygląda to całkiem przyzwoicie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz pod kierownicą osłonę wykręcasz z prawej strony schowej w całości i wkładasz głowę pod spód i masz takie nakładki, płaski śrubokręt i podważasz na srodku,żeby konsoli nie rozbierać odkręcasz tylko ramkę radia i długi płaski śrubokręt i mocno podważ powinno puścić i to tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno ale pewnie nie pusci i połamie dekor dokładnie na środku:wink: jest apre rodzajów spinek w zaleznosci od wersji dekoru, ta blaszka wcale tak ąłtwo nie wyskakuje tym bardziej jak sie jej nie widzi przy demontażu(ta za konsolą).

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-demontaz-listw-ozdobnych-wewnetrznych-139385/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak przekladałem dekory w boczkach to nie powiem żeby lajtowo schodziły [emoji2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, lepiej trochę posiedzieć i ładnie to zrobić niż połamać i kleić... Te spinki ładnie się wykręcają :) Mogę Ci zaproponować obkleić je karbonem :) Bardzo ładnie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że lepiej posiedzieć i dobrze zrobić, też jestem tego zdania :) dzieki, myślę carbon czy alu szczotkowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakieś pytania to pisz, ja tydzień temu zdejmowałem wszystko :) 4h ale warto było :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...