Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zimny - ciężko odpala na benzynie


uniqque

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z odpaleniem mojej Audi na benzynie. Otóż mam LPG drugiej generacji, ostatnimi czasy auto ciężko odpalało. Teraz nie odpala wogóle. Odpaliłem na trybie awaryjnym LPG, przełączyłem na benzyne, chodził ok, zgasiłem silnik i ponownie samochdu już na benzynie nie odpaliłem. Pompe słychać, paliwo w baku raz jest, raz niema wg wskaźnika (ciekawe). Prosze o poradę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewa ci silnik gazem.Może reduktor puszcza gaz do kolektora.Zakręć gaz i odpal auto aby wypalić resztę.Potem spróbuj czy odpali na pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiszę Ci flachę Waść. Rzeczywiście, pomogło, ale samochó nadal ciężko odpala na benzynie, ale juz odpala, to jest progres. Niepokoi mnie jedynie fakt, że słyszę dziwne "strzały" w baku, a jak odkręciłem korek wlewu to zassało powietrze. Miałem kiedyś "wessany" bak, i połamany pływak, ale to zostało naprawione... wydałem na to nie mało kasy. Podobno przewody były połamane (pozaginane) pływak też... Nadal nic nie rozumiem. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowietrzenia baku,Trzeba sprawdzić przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie. Dziękuję za pomoc :) Na pewno napiszę co pomogło.

---------- Post dopisany 09-06-2014 at 10:47 ---------- Poprzedni post napisany 05-06-2014 at 23:17 ----------

Witam ponownie. Mam dodatkowe pytanie. Czy może to być spowodowane filtrem węglowym? Poszukałem na innych forach, że taki filtr powoduje podobne zaburzenia, tylko nie wiem jaką on ma funkcję i gdzie się on znajduję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc problem odpowietrzenia baku został rozwiązany, tj. pojechałem na autozłom i kupiłem taki sam zawór podciśnienia za 40 zł. Problem jednak w tym, że on tez nie cyka, a samochód nadal nie chce za bardzo odpalić na benzynie. Czyżby to był jakiś problem z przewodami które podają do dolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sprawdzić jego działanie przykładając ucho do wlewu paliwa, gdy jest odkręcony korek. Jeśli nic nie słychać z tego miejsca, szumu zasysanego powietrza, to znaczy, że działa wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowietrzenie baku działa, ale nadal nie mogę odpalić samochodu na benzynie. Odpalam w trybie awaryjnym na LPG. Ciekawe, że jak przełączę z gazu na benzynę to chodzi, a odpalić już na niej nie chce ? :/ "wydaję" mi się, że czuję paliwo podczas próby rozruchu na benzynie. Pomoże ktoś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury silnika sprawdzałeś?

Włącza się ssanie

Skasuj błędy vagiem lub odłącz klemę akumulatora na chwilę, może masz rozjechaną mapę pb

Podejrzewam winę lpg, może być nawet nieszczelność dolotu.

Masz krokowy do lpg?

Najlepiej odłącz wąż od lpg i zaślep go aby silnik nie łapał lewego powietrza.

Próbuj odpalać.

Może też być wina sterownika lpg lub emulatora - odcina dopływ paliwa pb.

Trzeba to sprawdzić, jak nie odpala odkręcasz świece sprawdzasz czy mokra.

Potem sprawdzasz czy jest iskra.

Trzeba doprowadzić aby auto chodziło prawidłowo na pb.

Może daj jakieś zdjęcia z pod maski.

Chodzi o instalację lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wrzucę zdjęcia jutro, jestem zawalony robotą

---------- Post dopisany 04-07-2014 at 22:15 ---------- Poprzedni post napisany 15-06-2014 at 12:33 ----------

Wystarczyło przekręcić aparat zapłonowy w lewo o 3 mm i samochód jak nie ten. Dużo zrywniejszy, odpala juz na benzynie, zostaje jeszcze kwestia regulacji bo buczy jak się mocniej doda gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam podobny problem, kiedys ciezko odpalał na benzynie aż wkoncu wcale przestał. Jedynie awaryjnie z gazu daało rade. mechanik stwierdzil ze to wina komputera, wymienilem go. Pojezdzilem 4 dni dobrze bylo i teraz znow ta sama sytuaacja. Pompa z plywakiem wymieniana ostatnio byla, odlaczenie aku nic nie dało, vag nic nie pokazuje, gazownik na wymianie filtrow mowil ze z gazem jest wszystko ok. I nie wiem co teraz robic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...