Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] koledzy oryginalna instalacja telefoniczna nie działa- proszę o pomoc!!


tklimczak

Rekomendowane odpowiedzi

mam chyba oryginalną instalację telefoniczną w moim autku, które kupiłem miesiąc temu, dopiero teraz sprawdziłem sobie czy mi to działa i okazuje się że nie za bardzo. Otóż jak wkładam telefon do uchwytu przy grającym radio to radio się wyłącza i pokazuje napis "phone" zarówno na nim jak i pomiędzy zegarami, jak dzwonię na ten tel to cisza - słychać tylko normalny dźwięk z telefonu. Wg mnie i proszę o potwierdzenie, powinno być tak, że wkładam sobie tam telefonik, jak ktoś dzwoni radio się wycisza i idzie dźwięk na głośniki. Tak jak piszę pokazuje się tylko "phone" i nic więcej , nawet wtedy radia posłuchać nie można. A tutaj coś jest nie tak - mam nadzieję, ze to jakieś proste ustawienie być może w radio (audi concert). Jeżeli ktoś coś wie na ten temat bardzo proszę o info.

Ps. Niedługo wrzucę kilka zdjęć swojej A4 2.0 TDI :):):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy przypadkiem nie masz zamontowanego interface-u Bluetooth. Po wlaczeniu elektryki auta przez kilkadziesiat sekund powinienes móc wyszukac z telefonu urządzenie Audi Bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby to sprawdzałem już, włączyłem w telefonie wyszukiwanie urządzeń przy włączonej stacyjce i nic nie znalazło...w samochodzie mam zestaw do telefonu Audio 2000-251-0 z adapterem FWD na telefon chyba nokia 6020 i temu podobne. Nie wiem czy w moim jest bluetooth, mam zwykłe radio audi concert. Dzięki za podpowiedź i dalej proszę o pomoc:) Uwagę kolegi sprawdzę w samochodzie ponownie - a czy robi się to jakoś specyficznie? Pzdr[br]Dopisany: 28 Sierpień 2008, 15:33 _________________________________________________Sprawdziłem ponownie - nic nie znajduje więc wątpię, żeby był bluetooth, problem dalej pozostaje taki jak w pierwszym poście. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc...tez mam instalacje audio2000 i FWD - u mnie wszystko dziala - telefon nokia 6310i

moze odpial CI sie kabelek od podstawki FWD w ktora wklada sie telefon - spróbuj zdjac ta podstawke i sprawdzic czy ten kabel jest dobrze wlozony , czy wszystko styka;

jesli to nie bedzie to, sugeruje wyjac schowek i zdjac boczna scianke (obok nog pasazera) tak zebys mogl sie dostac do radnia - ja obok nawigacji mam wlozony moduł audio2000 - moze tam cos nie styka...

to chyba tyle, mam nadzieje ze cos pomoglem:)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam chyba oryginalną instalację telefoniczną w moim autku, które kupiłem miesiąc temu, dopiero teraz sprawdziłem sobie czy mi to działa i okazuje się że nie za bardzo. Otóż jak wkładam telefon do uchwytu przy grającym radio to radio się wyłącza i pokazuje napis "phone" zarówno na nim jak i pomiędzy zegarami, jak dzwonię na ten tel to cisza - słychać tylko normalny dźwięk z telefonu. Wg mnie i proszę o potwierdzenie, powinno być tak, że wkładam sobie tam telefonik, jak ktoś dzwoni radio się wycisza i idzie dźwięk na głośniki. Tak jak piszę pokazuje się tylko "phone" i nic więcej , nawet wtedy radia posłuchać nie można. A tutaj coś jest nie tak - mam nadzieję, ze to jakieś proste ustawienie być może w radio (audi concert). Jeżeli ktoś coś wie na ten temat bardzo proszę o info.

Ps. Niedługo wrzucę kilka zdjęć swojej A4 2.0 TDI :):):

Witam tk,

ja mam taki sam problem w mojej B6:( Ostatnio podpialem sie pod VAGa i wszedlem w Radio i wyskoczyl mi blad: 1303 Telefon-transmisja, odbiór R36. Nie wiem co oznacza ten błąd i w jaki sposób go usunąć. Po skasowaniu błędu i ponownym skanowaniu znowu się pojawia. Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem proszę o podpowiedź co można jeszcze zrobić, żeby telefon zaczął działać.

Dzieki i pozdrawiam

Maniek[br]Dopisany: 15 Listopad 2008, 12:12_________________________________________________Witam,

kolego, w tym poscie opisalem w jaki sposob poradzilem sobie z tym problemem: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t48173.0.html;highlight=phone

Pozdrawiam

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

muszę coś uszczegółowić: temat o błędzie instalacji tel dotyczy instalacji dokładanej a nie tego uchwytu przy konsoli, to oznacza, że modułu bluetooth tam prawdopodobnie nie ma. Pzdr

i co kolego, poradziles sobie z problemem? widze ze objawy masz takie jak byly u mnie dlatego proponuje rozkrecic uchwyt na konsoli (maly torx chyba 6 czy 7) i sprawdzic czy ten magnesik sie nie odkleil. Niebardzo rozumiem co masz na mysli z tym uszczegolowianiem?

Pozdrawiam

Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...