Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy auto ma chipa i czy logi są ok?


joe

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiec mi powiedział ze auto ma czipa lecz sprzęgło pada, rzeczywiście idzie ja by miało 80km a nie 170 :) a obroty coś sie pną w góre za szybko zwłaszcza na 2 , coś tu turbo generuje większe ciśnienie ? czujnik ?turbo czyszczone 4 miesiące temu, egr zaślepiony .N75 nowy oraz wężyki , gruszka jest od nowości ::)

prosze o analizę

Grupy: 003,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

bs

Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robiłem loga bs 011 i obserwowałem sztangę chodzi ładnie do końca , nie wiem skąd to przeładowanie.Auto ma 260 tys sprzęgło od nowości cos mi sie wydaje ze chip wykończył sprzęgło na amen, bo podobno na serii potrafiło sie u ślizgnąć lecz ja osobiście tego nie widziałem.Profilaktyczne jeszcze wymienię filtr powietrza bo dość mocno czarny.Moj znajomy ma takie samo auto 170 koników i na dwójce zrywa przyczepność :) u mnie na 2 mało co sie dzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezarka z tym doladowaniem dluuugo nie pociagnie ...

jest tam jakis soft, zrob komplet bedzie wiadomo cos wiecej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jutro postaram sie zrobić komplet i z niecierpliwością będę czekać na analizę :) bo 170km powinno mnie wgniatac na 2 biegu juz od 1800 a tam sie nic takiego nie dzieje :)

---------- Post dopisany 24-04-2014 at 19:51 ---------- Poprzedni post napisany 23-04-2014 at 22:27 ----------

tak jak obiecałem moje logi, auto ma muła 1.9 tdi 90km robi ze mną co chce...prosze o analizę

statyczne

Grupy: 004,007,013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 023,001,003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

dynamiczne

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 011

Grupy: 023,001,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 000,008,010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

bs na początku :)

innych logi są długie a moje krótkie bo obroty idą w górę bardzo szybko, czy to sprzęgło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wgrania serii , bo program w tym aucie to jakies nieporozumienie ....

druga sprawa to T paliwa , za duza ... [skontrolowal bym po wgraniu oryginalu]

regulacja doladowania kiepska [albo sprezarka,albo soft] po wgraniu ori sie wyjasni

z kosmetycznych rzeczy to termostat lezy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wgrać serii bo pokazuje ze dostęp zablokowany i trzeba by to chyba robic bdm 100 i wyciagac sterownik , musze to jakoś podmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wgrać serii bo pokazuje ze dostęp zablokowany i trzeba by to chyba robic bdm 100 i wyciagac sterownik , musze to jakoś podmienić

Oddaj auto do kogos kto ma o tym pojecie , bo jak Ty chcesz robic EDC15 BDM-em , to znaczy ze nie za bardzo masz pojecie o temacie ( bez urazy ;-) )

P.s wyjmij sterownik i sprobuj go ruszyc "na stole"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu serii... zrob komplet logów.... ja bym nie zwlekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk podłączyć sterownik na stole, może sie uda i wgram sobie tą serię ? moze tak mpps go ruszy ??

juz wiem piny 2 to plus 3 minus a 16 ti k line jak to podłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się bawić to kup sobie już nowy sterownik na podmianę. Do podpinania EDC15 na stole potrzebujesz przejściówki ze złącza OBD na gniazdo sterownika albo znać pinologie interfejsu i sterownika. Wygląda to dokładnie jak złącze które wpinasz do sterownika tyle że zakończone wtyczką która podpinasz do interfejsu. dodatkowo trzeba zasilić sterownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbowałem zrobić tak , wyciągnąłem sterownik odpiłem jedno łącze to mniejsze , ponieważ ta przejściówka wygląda dokładnie jak to duże łącze więc je zostawiłem, jest tam tez zasilanie, Podpoiłem sie pod kabel diagnostyki odpaliłem mpps ale dalej pojawia sie komunikat dostęp zablokowany aby wgrać nowy soft. Więc nie wiem czy na stole to pójdzie ? co myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrec sterownik i zobacz czy przypadkiem niemiec nie wlutowal magicznej podstawki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i wszystko jest oryginalnie , jak to ruszyć aby dać inny soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...