Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak reakcji na jakikolwiek bieg...


kruper

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie Panowie,

Miałem dzisiaj dość nie przyjemną sytuację, otóż w momencie opuszczania skrzyżowania jadąc w lewoskręt po wrzuceniu "dwójki" auto nie reagowało na bieg, tak jakbym dodawał gazu na biegu jałowym. Zatrzymałem się, skręcilismy koła, wrzuciłem jedynkę i lekko puszczając sprzęgło chcieliśmy zaobserwować aktywność półosiek. Dlaczego półosiek ? Bo pedał sprzęgła jest cały czas w tej samej pozycji, bieg po wciśnięciu sprzęgła "wchodzi" bez problemu. Po krótkiej analizie zobaczyliśmy, że jedna z nich podczas gdy chcemy ruszyć na biegu się kręci a druga stoi w miejscu. Postanowiliśmy przetransportować auto do mechanika i podczas holowania coś strasznie "chrobotało" po stronie kierowcy, im szybciej jechaliśmy tym głośniejsze były odgłosy a podczas skręcania wiadomo - najgłośniej. Jak myślicie wysrała się półośka ?

Czekam na jakiekolwiek sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub się posypał. Mechanizm różnicowy przenosi moc na to koło które ma "lżej" czyli na to z rozwalonym przegubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze masz szpere a uszkodzony mechanizm nic nie przenosi .sumarum standardowo przeguby lubia padac w oskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatnie może i tak, ale stało się od tak sobie, sam byłem w szoku, zwłaszcza że 5 dni temu przejechałem 2500 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...