Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocieplenie poddasza - Pianka PUR czy wełna mineralna??


wero2087

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem mieszkanie na poddaszu w stanie surowym zamkniętym i teraz pora na dalsze prace. Trzeba ocieplić poddasze i tu pytanie co będzie lepsze: pianka PUR czy dobrej jakości wełna mineralna??? Wstępnie obliczyłem że powierzchnia dachu to 140m2. Pewna firma wyceniła mi koszt pracy z materiałem tj. (ocieplenie poddasza wraz z obiciem płytami gk, wyszpachlowaniem i przygotowaniem pod malowanie), ocieplenie z użyciem wełny - 13400zł, ocieplenie pianką PUR 19400zł. Więc jak widać różnica w cenie dość duża. Jeżeli zna się ktoś w tym temacie to co lepiej wybrać??? Dodam jeszcze że kolejna firma do której dzwoniłem wyceniała mi te same prace na 16000 w przypadku ocieplenia wełną, pianką niestety nie robią, więc ceny też są rozbieżne. Region w którym szukam firmy zajmującej się takimi pracami to woj. małopolskie bądź śląskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne szkoły i każdy będzie polecał coś innego. Osobiście wybrałbym wełnę, sama mam u siebie i nie mam zastrzeżeń, no i jak sam widzisz cena również przemawia za wełną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wełnę to myślałem docieplić na grubość 25cm. 20cm pierwsza warstwa, a następnie jeszcze 5 cm razem ze stelażami pod gk.

A zna ktoś jakieś polecane firmy z moich okolic??? Ap ropo wełny, gościu który robił mi wycenę poddasza nie polecał wełny bo mówił że z czasem oklapnie i do tego jeszcze zdarza się że kuny ją wynoszą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuny niestety faktycznie lubią wełnę, ale w bloku to raczej rzadko :). Natomiast na wsi jak najbardziej, mój sąsiad walczył ponad rok, całe jedno pomieszczenie musiał na nowo kłaść wełnę bo mu wycięły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wełnę to myślałem docieplić na grubość 25cm. 20cm pierwsza warstwa, a następnie jeszcze 5 cm razem ze stelażami pod gk.

A zna ktoś jakieś polecane firmy z moich okolic??? Ap ropo wełny, gościu który robił mi wycenę poddasza nie polecał wełny bo mówił że z czasem oklapnie i do tego jeszcze zdarza się że kuny ją wynoszą :P

Jak zastosujesz dobrej jakości towar to nic Ci nie oklapnie, dlatego napisałem o Super-Macie z Isovera, 180 to największa grubość ale możesz dołożyć 50 lub 80 a z tymi kunami to którędy miałyby dostać się na dach? Mój budynek jest ocieplony wełną od 14 lat i jest wszystko ok ale sąsiednie były ocieplane z początkiem lat 80 i dalej wełna spełnia w 100% swoje zadanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie buduje dom i jestem po takich decyzjach, wybralbym (jezeli sa fundusze) piane, bez watpienia lepiej zakryje wszystkie potencjalne dziury. Nie ma co sie ludzic ze ktos polozy Ci super dokladnie welne, chyba ze sam to zrobisz. Jak Ci zalezy na braku strat ciepla to bierz piane. Welna nie jest wieczna a na piane daja po 30 i wiecej lat gwarancji. Ja u siebie daje wielne 30 cm bo piana wychodzila 2 razy drozej i niestety nie mam juz tyle kasy. Ale gdybym trafi 6 w totka na 100% robilbym piane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pojechałeś po bandzie kolego :grin:, powiedz mi dlaczego sądzisz ze wełna nie jest wieczna, jeśli powiedziałbyś to o styropianie to bym się zgodził ale wełna?????????????

Przecież to jest zrobione z:

Mineralna z kamienia

Szklana z kwarcu i stłuczki szklanej

Teraz mi wytłumacz jak to chcesz rozłożyć? :decayed:

Warunek to tylko aby nie lała się na to woda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba wziąć pod uwagę że jest to mieszkanie na poddaszu, dach oczywiście nowy (chociaż cały budynek ma już ze 30 lat) ale świeżo po generalnym remoncie i właśnie zależy mi na tym żeby była dobra izolacja termiczna żeby w zimę za bardzo nie marznąć...wełną da się zrobić. Ale co jeśli konstrukcja dachu nie daj boże gdzieś by przeciekała, chociaż po oględzinach nic takiego nie stwierdziłem ale... różnie bywa. Pianka dodatkowo uszczelni poddasze a wełna raczej chłonie wodę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna siada, gryzonie przez lata mogą narobić szkód. Ja do wełny daje folie paroizolacyjna i na nią paro przepuszczalną, u mnie do ocieplenia jest strop nad piętrem więc piszę pod tym kątem. Wełna nigdy nie zaizolujesz jak pianą - oczywiście w przypadku jak ktoś zwraca na to uwagę. Ja zwracam bo instaluje pompę ciepła aby płacić jak najmniej za eksploatacje. Co masz na myśli - jak to chce rozłożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że nie jest wieczna więc przypuszczam że się rozkłada tylko zastanawiam się jak, po drugie jeśli kupisz dobrą wełnę i odpowiednią gęstość to nie ma prawa nic siadać czy jak tam to nazywasz. Napisałem właśnie o Super-Macie bo ma niską Lambdę (deklarowana 33) w rzeczywistości trochę mniej, nawet 31,32 a dobre ułożenie eliminuje mostki termiczne :wink: Odnośnie gryzoni to preferują styropian :decayed: Ułożenie wełny nie jest jakimś problemem więc można to sobie samemu zrobić i zaoszczędzić parę groszy. Na pewno cena odstrasza ale jak ktoś buduje dla siebie i na parędziesiąt lat to zdecydowanie się opłaca. Ostatnio nawet jak dobrze pamiętam to w muratorze był konkurs na najbardziej ekologiczny i najlepiej zaizolowany dom. Wygrali państwo którzy mieli ocieplony domek właśnie Isoverem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wełna jest ok, ale pytanie było o wełna czy piana? Mimo zalet wełny piana jest o niebo lepsza (jak i droższa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...