Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.6 V6 wyciek oleju


barteq_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zmieniałem osłonę pod silnikiem i zauważyłem niepokojącą rzecz - wyciek oleju. Po jakimś czasie przy mocniejszych zakrętach pojawia się kontrolka oleju. Czy ktoś miał podobny przypadek i kojarzy skąd może być ten wyciek?

311onwn.jpg

2egb5nq.jpg

15ovubk.jpg

1zlu8vb.jpg

Z góry dzięki za sugestie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tak leje zawsze z pod miski:p jak lekko przywadze :kox: a raz lało z czujnika oleju ktory jest po lewej za chlodniczka oleju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod filtrem jest chłodniczka oleju , jak ją zdejmiesz do pod nią znajduje sie jej uszczelka która się często kończy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tak leje zawsze z pod miski:p jak lekko przywadze

Ale ja nigdzie nie zahaczyłem jak na razie.. :)

na pierwszy rzut oka wydaje się ze spod filtra..

To by pomogło, miałem zamiar wymienić olej + filter po załataniu wycieków ale chyba trzeba będzie zrobić odwrotnie.

Pod filtrem jest chłodniczka oleju , jak ją zdejmiesz do pod nią znajduje sie jej uszczelka która się często kończy

A gdzie coś takiego można dostać? :o Czy załatać silikonem?

Korek spustowy też ma swoją uszczelkę :) Tę też kupię na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leje w tym samym miejscu, wydaje mi się że przyczyna leży nieco wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz strasznie zapapraną miske, ja stawiałbym tak jak kolega wyżesj pisze. U mnie jak tak było to uszczelka pod głowicą i pokrywy dekla zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda po przejechaniu 1 km, przed wyglądało to tak jakby olej wypływał pomiędzy tą aluminiową "obudową" filtra a jej zamocowaniem (zaznaczone kreską). Wydaje mi się jednak że przyczyna leży wyżej, jednak nic więcej nie widać..20140425_175338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty masz strasznie zapapraną miske, ja stawiałbym tak jak kolega wyżesj pisze. U mnie jak tak było to uszczelka pod głowicą i pokrywy dekla zaworów

Jest zapaprana bo jakiś czas jeździłem bez osłony która się urwała..

Wcisnąłem rękę z aparatem z prawej strony silnika:

DSC_0951.jpg

DSC_0952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1 zdjeciu masz czujnik oleju w takiej gumce mi z niego pryskalo i zalewalo wsio jak u Ciebie on tez ma uszczelke;p i potrafilo tak zarzygac wszystko ze masakra a po drugie wisko jak dziala to rozpyla wszystko wszedzie:) do czujnika dostalem sie tylko po zdjeciu pasa przedniego. Jesli jestes magikiem to moze Ci sie uda zrobic tak w co watpie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 1 zdjeciu masz czujnik oleju w takiej gumce mi z niego pryskalo i zalewalo wsio jak u Ciebie on tez ma uszczelke;p i potrafilo tak zarzygac wszystko ze masakra a po drugie wisko jak dziala to rozpyla wszystko wszedzie:) do czujnika dostalem sie tylko po zdjeciu pasa przedniego. Jesli jestes magikiem to moze Ci sie uda zrobic tak w co watpie;p

To jest ten czujnik?

DSC_0951.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokupić samą uszczelkę czy trzeba kupić cały czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jest problem jak u mnie z uszczelniaczem wałka rozrządu.. leje po całym silniku i nie wiadomo gdzie szukac.. myslałem ze z głowicy leje a widac definitywnie ze trzeba simering z prawej i z lewej wymienic bo cały olej wyrzyguje..

---------- Post dopisany at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany at 00:57 ----------

Koledzy podepne sie pod temat i zapytam przy okazji.. Może ktoś będzie wiedział. Jadąc ponad 140km zaczyna mi śmierdzieć w aucie i w oczach rośnie temperatura oleju :shock3: oleju jest pod max. najbardziej martwi mnie ta temperatura..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies nieszczelnosc musisz miec. nie leje Ci gdzies na kolektor wydechowy??? czujnik wymieniales???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej wlasles?? troche dziwne a czujnik czasem nie szwankuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotosa wlałem 10w40 wiem półsyntetyk. nie mam pojecia czy czujnik wariuje.. a gdzie on jest?? to moze go na dniach wymienie..

6892139ac5a89e19m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...