Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa regulacja głośności w radiu samochodowym...


omzig

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Dzisiaj podpiąłem radio do samochodu iiiii nie działa regulacja głośności. Dodam, że stało się tak po rozładowaniu akumulatora, bo auto stało tydzień bez odpalania... Na ekranie pokazuje cały czas zero i nie działa ani w lewo ani w prawo, ale jak wcisnę tą hehe gałkę zeby wejśc w opcje to działa, tylko jak kręcę to nie...

Jaka może byc przyczyna i jak to naprawić???

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

Wyczytałem przed chwilą w necie, że może to być potencjometr wieloobrotowy do wymiany bądź to ustrojstwo, które nie wiem jak się nazywa:

radio.jpg

---------- Post dopisany at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wróżki i wywróżyliśmy z kuli jaki szajs podpiąłeś do auta.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wróżki i wywróżyliśmy z kuli jaki szajs podpiąłeś do auta.:facepalm:

ALPINE IVA D106R - wróżka zadowolona? :decayed:

---------- Post dopisany at 23:01 ---------- Poprzedni post napisany at 22:58 ----------

DSC_0652.jpg

---------- Post dopisany at 23:19 ---------- Poprzedni post napisany at 23:01 ----------

Miałem to radio podłączone ponad rok czasu i było git... ostatnio prawie tydzień auto było nie używane, bo byłem w szpitalu i rozładował się akumulator (1,5 roku temu kupiony Bosch 74Ah) z przyczyn nieznanych do tej pory. Wyjąłem aku żeby naładować i radio, żeby kogoś w oczy nie kuło. Radio miało iść na sprzedaż, bo mi sie znudziło i sobie spokojnie leżało na półce, aż do dzisiaj - leciałem rano w trasę ok 500km, a bez radia to tragedia, no i podłączyłem RCA pod dwa wzmacniacze (głośniki + skrzynia), remote, antenę i na końcu kostkę zasilającą... Wszystko było ok prócz dźwięku z głośników, bo nie było go wcale, a Na ekrani wyświetlane było VOLUME: 0. Kręcę w lewo, kręcę w prawo i nic - zero dźwięku z głośników, nawet przy kręceniu tym pokrętłem kiedyś było takie pikanie w radiu a teraz tego nie ma... Dodam, że wszystkie inne przyciski działają i wydają te piknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Dzisiaj podpiąłem radio do samochodu iiiii nie działa regulacja głośności. Dodam, że stało się tak po rozładowaniu akumulatora, bo auto stało tydzień bez odpalania... Na ekranie pokazuje cały czas zero i nie działa ani w lewo ani w prawo, ale jak wcisnę tą hehe gałkę zeby wejśc w opcje to działa, tylko jak kręcę to nie...

Jaka może byc przyczyna i jak to naprawić???

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

Wyczytałem przed chwilą w necie, że może to być potencjometr wieloobrotowy do wymiany bądź to ustrojstwo, które nie wiem jak się nazywa:

http://s1.postimg.org/ejxakj04r/radio.jpg

---------- Post dopisany at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

up

Jak dociśniesz panel i kręcisz gałką to działa?? pewnie tak...Nie ma styku na pinach pewnie..

Prawdopodobnie to jest to co zaznaczone na zdjęciu, przy częstym zdejmowaniu panelu pogarsza się styk , trzeba od czasu do czasu podgiąć DELIKATNIE te blaszki pozłacane.

Dlatego jak gałke dociskasz to jednocześnie cały panel i wtedy łączy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod panelem jest gdzieś reset. Może pomoże.

Ano jest... Jutro spróbuję, dam znać.

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

Siemka.

Dzisiaj podpiąłem radio do samochodu iiiii nie działa regulacja głośności. Dodam, że stało się tak po rozładowaniu akumulatora, bo auto stało tydzień bez odpalania... Na ekranie pokazuje cały czas zero i nie działa ani w lewo ani w prawo, ale jak wcisnę tą hehe gałkę zeby wejśc w opcje to działa, tylko jak kręcę to nie...

Jaka może byc przyczyna i jak to naprawić???

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

Wyczytałem przed chwilą w necie, że może to być potencjometr wieloobrotowy do wymiany bądź to ustrojstwo, które nie wiem jak się nazywa:

http://s1.postimg.org/ejxakj04r/radio.jpg

---------- Post dopisany at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

up

Jak dociśniesz panel i kręcisz gałką to działa?? pewnie tak...Nie ma styku na pinach pewnie..

Prawdopodobnie to jest to co zaznaczone na zdjęciu, przy częstym zdejmowaniu panelu pogarsza się styk , trzeba od czasu do czasu podgiąć DELIKATNIE te blaszki pozłacane.

Dlatego jak gałke dociskasz to jednocześnie cały panel i wtedy łączy..

Jak docisnę też nie działa...

Kiedyś miałem akcję, że obrazu nie było i jak dociskałem panel, to działał więc oczyściłem i poodginałem te blaszki, było ok. Ale jedną za bardzo odgiąłem to całkiem wyskoczyła z tego plastiku i trzymała się tylko z jednej strony.

Tam w pierwszym poście to zdjęcie podglądowe, a tu od radia o którym mowa:

DSC_0639.jpg

I ta blaszka zaznaczona trzyma się tylko na dole... Można w ogóle wymienić całą tą kostkę??? Tzn kupić ją gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod panelem jest gdzieś reset. Może pomoże.
Czyli pewnie taśma siadła.

Reset nic nie dał... Jeśli to ta taśma, to jest szansa, żebym to sam zrobił? Tą kostkę z blaszkami można gdzieś kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśma nie siadła bo niby od czego, ona nie pracuje. Zresztą nie jestem pewien czy od złącza do płytki jest taśma.

Czy jakieś inne funkcje obsługiwane tą gałką działają ? np regulacja balans itp ?

Alpine po resecie zawsze włącza się z głośnością 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tą gałkę wcisnę, to wchodzi w ustawienia, ale regulować nie można, po prostu nie działa, gdy się nią obraca w lewo bądź w prawo.

Jest taśma od złącza do płytki - cienka i biała - tyle mogę powiedzieć na jej temat. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba prześledzić połączenia enkodera w pokrętle od lutów przy pokrętle po złącze od tej taśmy które jest na płytce głównej.

Jest też możliwość uszkodzenia samego enkodeta, może został uderzony podczas składowania radia i coś w nim pękło.

Jest też możliwość jeśli enkoder jest optyczny że padł któryś z elementów fotooptycznych.

Gdybać można długo, trzeba by coś pomierzyć i posprawdzać.

A nie ma tam na spodzie radia jakiegoś przełącznika suwakowego typu ai-net/m-bus ? kiedyś miałem taki przypadek że jak zaśniedział i nie łączył to cały panel nie reagował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli samemu gówno zrobię...

---------- Post dopisany 07-05-2014 at 16:01 ---------- Poprzedni post napisany 29-04-2014 at 18:40 ----------

A orientuje się ktoś gdzie w Warszawie porządnie i przystępnie naprawiają radia samochodowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...