Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto dziwnie pokazuje poziom paliwa w baku


gsekulski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat dotyczy A4 1.8T AVJ. Mianowicie auto ma praktycznie nową instalację LPG (Hana, stag 4-eco). W przypadku gdy zatankuje benzynę wskazówka normalnie reaguje lecz jadąc nawet na gazie poziom benzyny spada cały czas tak jakby auto jechało na benzynie. Sprawdzałem, auto podczas pracy na LPG nie pije benzyny. Nie wiem w czym problem, stało się to od niedawna. Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo nieraz wskazówka opada proporcjonalnie do przejechanego dystansu jak bym jechał na pb a nieraz zachowuje sie normalnie nie wiem czemu,

wystarczy ze na kilka minut odłączysz akumulator i wskazówka sie podniesie do aktualnego poziomu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wielkie, w sumie myślałem juz ze gazownik coś namotał:) Nie odpinałem do tej pory aku gdyż nie mam kodu do radia a nie wiem czy juz je ktoś rozkodował czy sie zakoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeżdzisz powyżej rezerwy wskazówka nie powinna opadać, jak zapali się rezerwa to wskazóka opada wraz z przejechanym dystansem, mimo że jedzie na lpg. Zatankuj z poł zbiornika odepnij na chwile aku i wtedy sprawdz czy dalej bedzie opadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się stało właśnie gdy auto miało grubo ponad rezerwę. Wcześniej nawet jak była rezerwa to nie opadał stan benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odłączaj akumulatora tylko wyciągnij na chwilę bezpiecznik od licznika, po resecie będzie wskazywał rzeczywisty stan paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzięki kolego, nie pomyślalem:) zaraz lukne w schemat który to bezpiecznik

---------- Post dopisany at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany at 13:08 ----------

Jeszcze jakby ktoś podał nr tego bezpiecznika byłbym mega wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie zależnie czy jest dużo paliwa czy mało to i tak to sie czasami dzieje ,ale nie pamiętam kiedy miałem ostatni raz rezerwe na pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest ale tylko jak jest na rezerwie, jak jest połowa lub więcej nic się nie dzieje, wskazówka schodzi normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zawsze mnie zastanawiało dlaczego tak jest w koncu w zbiorniku jest pływak i on przekazuje ile jest paliwa ,wiec jak to sie dzieje ze paliwa jest wiecej a pokazuje mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem, 5 miesiecy od załozenia LPG było dobrze. Przyjaciel ma już 5 lat a4 b6 i razu tak nie miał. Być może kwestia zegarów on ma zwykłe bez komputerka u mnie natomiast z komputerkiem i navi i być może kwestia po tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam także pełen kolorowy fis navi może coś w tym jest ,w każdym bądź razie raz poziom paliwa spada ,a nie raz przez kilka tygodni utrzymuje sie na rzeczywistym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat. Tak się dzieje na kolorowym FIS ale spotkałem się już, że ktoś tak miał i na zwykłym. Tzn jak auto zejdzie na rezerwę poziom benzyny spada wraz z przejechany km na gazie. Powyżej rezerwy jest ok. Taka chyba już przypadłość tych liczników na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...