Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.5 TDi AKN] Wlałem Pb98 do DIESLA !!!


_Sebek_

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździć i dolewać dieselka co kilkadziesiąt km (odpowietrzysz to dolejesz więcej). A to co Besket pisał to faktycznei z lat 80 sie wywodzi kiedy to o zimowym paliwie to chyba tylko wojsko słyszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:one:

1.jpg

ja bym z pół zbiornika spuścił i dolał ON do pełna a spuszczone dał dziadkowi do traktora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście znam osoby, które m in w VW Busach czy Transporterach stosowały ten patent z powodzeniem

Dokładnie, u mnie w firmie jest to praktykowane od lat, tym bardziej że częsc busów "lata" po Skandynawii, głównie są to T4 i LTki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...minęło kilka dni i kilkaset kilometrów...

Zgodnie z radami Szanownych Kolegów dolewałem systematycznie ON (dziwnie patrzyli się na mnie na CPN - codziennie podjeżdża i tankuje za 15zł...).

Przez ten czas nie zauważyłem kompletnie żadnego negatywnego wpływu na poprawną pracę silnika. Na zimno odpalał, na gorąco odpalał, praca biegu jałowego równa, utraty mocy nie stwierdzono...

Może moja pomyłka będzie miała wpływ na osprzęt silnika (pompę,filtry,wtryski...) w dłuższej skali czasu i być może nie skojarzę ewentualnych awarii akurat z nieplanowaną dolewką Pb...? Nie wiem, nie pytam - co będzie to będzie.

Fakt jest taki, że jak obecnie biorę do ręki pistolet dystrybutora, to oczy mnie bolą od upewniania się czy to ON czy 98.

Pozdrawiam, dziękuję za rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...