Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak rozpoznac spalona swiece ?????

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wszystkich forumowiczów chciabym sie dowiedziec po czym mozna rozpoznac/ jakie objawy daje spalona świeca lub swieca której żywot sie kończy ?????????

Opublikowano

najprosciej i najszybciej sprawdzic zarowka z dwoma kabelkami.

jeden kabel do plusa akumulatora a drugi do swiecy.

jak sie zapali zarowka to na 99% swieca sprawna, a jak sie nie zapali to na 100% swieca spalona:wink:

Opublikowano

możesz też sprawdzić miernikiem

---------- Post dopisany at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany at 15:53 ----------

albo podać zasilanie na świece bez wykręcania jak zaiskrzy jest ok jeśli nie to lipa tylko pamiętaj że świece mają rożne zasilanie

Opublikowano
  • Autor

a jakie sa objawy w pracy silnika ze spalona swieca?

Opublikowano

ja miałem spalone trzy świece palił dobrze tylko jak podpinałem komputer były błędy

wymieniłem je i zmian nie odczułem ale nie wolno jezdzić długo na spalonych świecach bo trudno je poniej wykręcić

Opublikowano

Sposób kolegi z żarówką najlepszy. Nie powinno się wykręcać świec i sprawdzać czy żarzą. Jak masz spalone, to auto po prostu będzie gorzej odpalało, co na dłuszą metę może nie być dla niego dobre :).

Opublikowano
a jakie sa objawy w pracy silnika ze spalona swieca?

ciężko zapala

---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Sposób kolegi z żarówką najlepszy. Nie powinno się wykręcać świec i sprawdzać czy żarzą. Jak masz spalone, to auto po prostu będzie gorzej odpalało, co na dłuszą metę może nie być dla niego dobre :).

najlepszy sposób to wymontowanie świecy i sprawdzenie "na stole"

widać jak szybko i czy równomiernie sie nagrzewa

Opublikowano

Połowicznie uszkodzona świeca zapali żarówkę, da iskierkę przy dotykaniu itd. Najlepiej pomiar rezystancji lub poboru prądu.

Opublikowano

Dokładnie. Nawet jeżeli żarówka świeci, a po wyjęciu i podłączeniu do aku grzeje to przy edc16 wcale nie ma pewności ze komp ja uruchomi bo testuje inaczej. I mimo waszych testów ona tylko sobie siedzi i nic nie robi, ale powinien być błąd w vagu.

Mam tak w Octavi 2 . Poza tym jak podać 5V bo na tyle są nowe świece pod Edc16. ;-)

http://m.allegro.pl/bosch-swieca-zarowa-audi-a3-8p-a4-b7-a6-c6-i4067540459.html

Jedyna opcja jak brak vaga to wykręcić i podłączyć spowrotem do instalacji auta i po odłączeniu czujnika temperatury włączyć zapłon. Albo działa albo nie.

Opublikowano

Ostatnio przerabiałem wymianę świeczek w Astrze i przed wymianą znalazłem taki ciekawy filmik.

Opublikowano

ciekawy film. własnie dlatego napisałem ze zarówka jest najszybsza, ale nie daje 100% pewności tylko 99%:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.