Skocz do zawartości
IGNOROWANY

navigation plus brak obrazu


erosito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w opisie, dałem dziewczynie samochód wraca a tu mam brak obrazu na ekarnie. wszystko gra, ale nie mam obrazy na ekranie. Nie raz się pojawił ale znowu zero wyświetlania. Ma ktoś doświadczenie z takim problemem lub ma pomysł co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł.

Usterka w układzie: płyta główna - ekran.

Muszę poszukać, bo mam gdzieś jeszcze części do naprawy tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% problemów z rns-d i brakiem obrazu to taśma łącząca lcd z płytą poruszaj ekranem i zobacz czy obraz się pojawi jest tam jeszcze wtyczka od świetlówki ale to już trzeba rozebrać navi może się wysuneła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po roczniku to ma RNS-E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musze zalatwic blachy i wyciagnac radyjko, oby to coś błachego, bo bede musial szukac w Łodzi kto to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka diagnoza? Masz w końcu rns-e czy rns-d? Mam to samo jeśli masz Rns-e. Napisz co ustaliłeś i ewentualnie gdzie oddałeś do naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tak późno odpisuje, nie było mnie i nie zaglądałem na forum.

Nie uporałem sie z problemem. Dałęm nawet do jednej firmy gdzie robią car-audio i powiedzieli ze do naprawy matryca -czy płytka do matrycy (ale wiem, że nawet nie rozłożyli tego bo mieli jeden problem ze zdartą srubą i taśma była zakurzona bez sladów palców). Przewiercilem srubę, poprawilem tasmy dla pewnosci, ale i tak nier dziala. Jak montowałęm wieczorem w garażu to zobaczyłem ,że jednak przywłaczeniu, jak dostaje prądu to na ułamek sekundy zaswieci sie minimalnie (wszystko widać) i gasnie grając dalej. Nie wiem co robic - matryca na alle ok 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wciąż się nie określiłeś jaką masz tą nawigację, trudno cokolwiek poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego taśma na 90% - podczas pracy ekranu w rns-e (LCD) taśma przełamuje się na załamaniach :/ bardzo prawdopodobne ze przerwała się jedna ze ścieżek taśmy. Zanim kupisz matrycę postaraj się sprawdzić taśmę pod soczewką powiększającą (miejsca na załamaniach taśmy). Pisz do mnie na priva bo ja przerabiałem ten temat. Mam ogarniętego chłopaka ale we Wrocławiu.

czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mi przyszla paczka z naprawionym rns-em. INWERTER - wstawił zamiennik - całość 200 zl.

Damian (tak ma na imie) zrobil mi to w ekspresowym tempie dwóch dni. Bardzo miły kontakt i rzetelna informacja oraz uczciwość.

Okolice Częstochowy, Ja zawierzyłem i wysłałem mu paczką.

Jestem bardzo zadowolony i po krótkiej rozmowie dowiedzialem sie, że praktycznie wszystko robi co związane z elektroniką i mechaniką samochodową.

Polecam. Jego mail i numer, można się powołać na mnie 790-662-543 [email protected] , konto na elektrodzie http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13238821#13238821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...