Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Skrzynia 6 biegowa - ciężko wchodzą biegi.


ernius

Rekomendowane odpowiedzi

W Audi A3 tez mam skrzynie 6biegowa i biegi tam mogę wrzucać palcem i same wskakują, a w A4 kombi 2002 rok te biegi wchodzą ciężko. W serwisie AUDI po kupnie powiedzili ze ta skrzynia tak ma ale coś mi się nie chce wierzyc. Co zauważyłem to przy odpalaniu drążek od biegów mocno zadrży. O szybkiej zmianie biegów podczas jazdy nie ma mowy :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas postoju trzęsie budą?

słychać jakieś metaliczne dźwięki przy zmianie biegów?

jeśli tak to po sprawdzeniu plecionki, poduch pod silnikiem, kąta wtrysku, filtra paliwa szykuj kasę (ze sprzęgłem ponad 2tyś) na koło dwumasowe... no ale to trochę dziwne żeby w serwisie tego nie powiedzieli...

PS: napisałeś dwa identyczne tematy więc jeden skasuj...

PS2:

...W serwisie AUDI po kupnie powiedzili...

czy to oznacza że kupywałeś zostawione przez kogoś w rozliczeniu używane auto od dilera? bo jeśli tak to niezły wałek...

PS3:

sorry ale nie zauważyłem tego

Co zauważyłem to przy odpalaniu drążek od biegów mocno zadrży

więc 90% że dwumas niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod odpaleniu samochodem nie trzęsie, kierownica nie drży więc dwumas odpada żadne odgłosy niedochodzą.

W momencie jak rozrusznik zakręci to drążek zadrży a jak juz silnik pracuje to nie drży nic.

Przy wrzucaniu biegów nie słychać żadnych dźwięków. Efekt jest taki jakby jakieś smarowanie drążka czy coś podobnego.

Samochód sprowadzony z Niemiec i po jego kupnie udałem się do serwisu Audi aby go sprawdzili ( przed kupnem była sprawdzona jego historia oraz bezwypadkowość ).

Czyli zacząć od sprawdzenia poduszek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy biegi wchodzą ciężko również na zgaszonym silniku ?

Miałem po zakupie taki objaw ,że na odpalonym silniku czasami biegi wchodziły z dużym oporem (haczyły).Po zgaszeniu silnika wskakiwały jednym palcem. Podejrzenia padły na dwumas ponieważ na zimnym silniku delikatnie telepało budą przez parę sekund. Po wymianie sprzęgła i dwumasu biegi wskakują leciutko na zapalonym silniku, no i telepanko znikło :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgaszonym silniku biegi również ciężko wchodzą.

Chyba wybiorę się do mechanika może wystarczy coś wyregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguly jest to problem zuzytych elementow zewnetrznego mechanizmu zmiany biegow. czyli elementow przekazujacych ruch dzwigni zmiany biegow do skrzyni. pisalem nt w jednym z watkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...