Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura silnika 110 stopni AUDI A4 B5 1995r 1.6 ADP


Davidd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy !

AUDI A4 B5 1995r 1.6 ADP

Wracając z pracy przed domem temperatura silnika wynosiła 105 stopni , na drugi dzien rano jadąc do pracy temperatura wynosiła prawie 115 stopni gdy otworzyłem maskę z tyłu silnika po lewej stronie wyciekł mi płyn chłodniczy ( tam jest taki trójnik do ktorego wchodzi czujnik temperatury oraz dwa węże ). Gdy przycholowałem auto na garaż rozebrałem ten trojnik uszczelka tego trojnika była lekko naderwana i plastik lekko był pękniety juz od dluzszego czasu zauwazyłem ze z tam lekko sie poci. Do czego zmierzam co może by przyczyną grzania sie silnika do takich temperatur . termostat jest 100% dobry ponieważ go sprawdzałem w gorącej wodzie ( otworzył sie i zamknął ).

1. Możliwość uszkodzonej pompy wody ?

2 Zapowietrzony układ ?

3. Uszczelka pod głowicą ?

Z góry dziękuję za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz zbiorniczek wyrównawczy i zobacz czy woda cyrkuluje, czyli spójrz na wężyk ten cieniutki od powrotu. Przy okazji zajrzyj czy nie masz oleju w zbiorniczku-oby nie było.

Przy okazji jak już będziesz pod maską profilaktycznie odpowietrz układ.....wężyk z powrotu nagrzewnicy musisz zsunąć i powinna lecieć woda z ok.2mm otworu na tym wężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukamy tu masz moj podobny temat http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-237/wysoka-temperatura-252066/

---------- Post dopisany at 12:50 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

nastepny: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-237/padniety-8-termostat-310863/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był wyciek i płyn uciekł to mogło nie być go wystarczająco aby krążył w obiegu, więc auto mogło się zagotować plus do tego zapowietzrenie układu. Czy po naprawie, zalaniu płynu nadal problem występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...