Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 125KM Problem z odpalaniem


deejayluk

Rekomendowane odpowiedzi

tależy jaką masz instalację przy np stagu 200 nie ma możliwości wyboru czujnika temp. jest tylko poziomu lpg :) Sam to ustawisz jeżeli chcesz zmienić tylko temp to nic nie zepsujesz najprawdopodobniej masz tak zrobione żeby ci od razu na lpg odpalał czyli temp. jest ustawiona niska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem to jest ustawione tak jak piszesz ja74687, wiem ze mam zaznaczone ze od 20 stopni na LPG i zaptaszkowana opcje START NA GAZIE PRZY GORACYM SILNIKU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień 20 stopni na np. 30, start na gorącym to co innego - możesz to zostawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek zamówiony, w poniedziałek powinien dotrzeć, więc zmienie na 30 stopni i zobaczymy. Jak narazie to cały czas na gazie odpala więc za mała temperatura jest ustawiona.

---------- Post dopisany 05-06-2014 at 11:33 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2014 at 10:05 ----------

Przestawione na 30 i przy odpalaniu jest ok, chociaz wczoraj zdarzyło mi się, że jak zgasiłem autko i odpalałem po kilkunastu minutach na ciepłym silniku to miał problem z odpaleniem, odpalił i zgasł a za drugim kręceniem było mu ciężej :)

---------- Post dopisany 11-06-2014 at 07:56 ---------- Poprzedni post napisany 05-06-2014 at 11:33 ----------

Temperatura ustawiona na 30, po ciepłem nocy odpala na benzynie i jest ok, po poludniu jak jest gorąco potrafi odpalić na gazie ale męczy się tzn. dusi, obroty jakby byly od 400 i dopiero ida do gory. W momencie kiedy zgaszę i odpalam powiedzmy po 10-15min na ciepłym silniku tj. 90C to odpali od razu ale zgaśnie i odpalam drugi raz to musze go dlugo krecic tak jakby swiece byly zalane. Co moze byc przyczyna? wczesniej mialem ustawione na 40C. Teraz mi zaznaczyl gazownik 20, zmienilem na 30 i zaznaczyl mi opcje "Start na gazie przy goracym silniku" oraz "Predkosc obrotowa dla przel. na gaz" ustawil chyba na 400 obrotow, a wiem ze bylo wiecej (moze dlatego nie raz odpala i sie dusi od 400 obrotow). Przed tym zawsze odpalal mi na benzynie i potem przelaczal na gaz, tak mialem oryginalnie ustawione. Zastanawiam sie czy tak nie zmienic z powrotem w opcjach, szkoda autko meczyc, wymieniłem juz wtryski na Valtek oraz reduktor na STAG, wiec juz chyba nic do wymiany odnosnie instalacji gazowej nie pozostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych silnikach "ciepły start" nie działa dobrze - trzeba to wyłaczyć

minimalne obroty na gazie ustaw na 700 obr i bedzie dobrze

Podejrzewam że masz źle podłączone przewody wodne do parownika, lub ten czujnik temperatury jest nie taki albo zły wybrany w programie.

Możesz to sprawdzić. Po postoju auta np po nocy, temp powietrza np 15st, w programie też powinno pokazywać podobną temperaturę.

Jeżeli pokazuje 30 albo więcej to wiadomo że trzeba szukać przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zmienie jak piszesz z tym, że mam problem, bo zamówiłem kabelek za 25zł od CCY i wydaje mi się, że to od niego, bo zawiesza mi się nonstop aplikacja, nie raz podczas wczytywania ustawień, albo podczas zmiany ustawień i muszę restartować kompa, żeby na nowo widział połączenie, reinstalowałem już windę i nadal to samo, może tani=kiepski, moze ktos doradzi? znalazlem jeszcze taka opcję, kabel tez od CCY lub od VIAKENa

CCY - PROFESJONALNY Interfejs LPG USB (FTDI) z 2 złączami

Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze jak możliwe to kupuje imterfejsy na rs232 a nie usb.W lapku mam karte pcimcia i zawsze wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...