Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niechciane oprogramowanie -Spyware,addware ? HOT DEALS? pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, Mądre Głowy proszę o pomoc. W ciągu kilku ostatnich dni w czasie przeglądania stron internetowych z prawej strony wyskakiwało mi okienko "hot deals" z jakimiś reklamami, chodziło gównie o części samochodowe itp. jakieś sukienki do tego - ogólnie okienka były dwa. Poczytałem troszkę na ten temat o oprogramowaniu które ma ba celu szpiegować mojego kompa, zdobywać hasła itp. adresy stron (tutaj części samochodowe pojawiały się prawdopodobnie dlatego, że je przeglądałem a ten j*bany programik mi podsuwał oferty). Pobrałem program malwarebytes anti-malware i zrobiłem skan, znalazł 14 zagrożeń, usunąłem syf i teraz mi to znikło, niby wszystko ok ale proszę poradźcie mi co byście w tej chwili zrobili, bo nie chciałbym żeby mi na dniach kaska z konta wypłynęła bo "ktoś" znał moje hasło podobno jest możliwość że program w czasie logowania do internetowego konta wbija się pomiędzy mojego kompa a bank. Zadzwonię jutro do banku i zapytam co zrobić na wszelki wypadek, z tego co poczytałem w necie to sporo tego syfu ostatnio. No i jeszcze problem jeden - raczej nie ja jestem powodem dla którego "to" się wkradło do mojego komputera a moja ledi :facepalm: Bo ja to jeszcze trochę uważam gdzie włażę a ona to nie sądzę żeby zwracała uwagę (to tłumaczy temat podsuwanych mi sukienek). Tak czy inaczej proszę o podpowiedź co zapobiegawczo uczynić i czy może nie jestem sam z tym syfem na karku i ktoś zna etapy w jakich powinienem się ustrzec dalszych nieprzjemności :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firefox +adblock

chrome + adblock

i po sprawie, nie ma reklam, nie ma skryptów, nawet fejsbuk po kliknięciu w głupote nie dodaje automatycznie na tablice wpisu co oglądałes bez twojej wiedzy:whistling:

przelecieć kompa spybootem usunąć syf i wgrać co wyzej pisałem, adblock trzeba skonfigurowac, dokładniej właczyć pakiet filtrów:whistling:

noi podstawa to firewall, antywirus nie jest potrzebny nawet:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam comodo firewall, polecam poblokowac więkosć aplikacji które z założenia nie wymagają internetu do użytku, a łaczyc sie chcą nie wiadomo po co:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem z tym - zainstalowałem programik malbarebytes, zrobiłem skan on wyczyścił ten syf. Wczoraj robiłem gruntowny skan avastem ponad godzinę się męczył komp z tym i zero szkodliwych plików :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem z tym - zainstalowałem programik malbarebytes, zrobiłem skan on wyczyścił ten syf. Wczoraj robiłem gruntowny skan avastem ponad godzinę się męczył komp z tym i zero szkodliwych plików :wink:

to nie jest rozwiazanie.. miesiąc i znowu będzie to samo:whistling:

zablokuj skrypty w przegladarce

zainstaluj firewalla i skonfiguruj go, blokując większosć aplikacji które nie wymagaja internetu w działaniu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Combofixem trzeba uważać bo mało wprawna duszyczka może sobie kuku zrobić ;) CO prawda w pracy skanowałem tym dziesiątki kompów i zawsze było OK to mimo to na wszelakich forach przestrzegają przed zbyt luzackim stosowaniem tego.

Malwarebytes polecam :wink:

Z tym firewallem to będę musiał się bliżej przyjrzeć.

Ogólnie jest jedna bardzo dobra zasada. Na co dzień korzystać z kompa tylko i wyłącznie z konta bez uprawnień Admina !!

Druga zasada - instalując jakieś programiki czytać uważnie zawartość ekranów instalacyjnych. Obecnie na potęgę wrzucają zapis aby instalować dodatkowo jakieś chłamy. Mało kto to czyta i nie odznacza box'ów i potem syf na kompie się instaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adwcleaner uruchom najpierw, świetnie czyści, potem zainstaluj adblocka

combofix tylko w skrajnych, dziwnych przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby było fest bezpiecznie to windows update:wink: bo jak system dziurawy to zaden firewall nie pomoze,

antywirus, blokery skryptów anty spy- i ad-ware bez firewalla to wielkie nic:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jeszcze sie nie przejechalem na combofixie :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Combofix'a polecam używać w ostateczności. Na początek warto skorzystać z analizy logów na tym forum: Bezpieczeństwo • Forum.instalki.pl. Pierwsze logi najlepiej wygenerować z OTL i GMER'a (Regulamin w czerwonej ramce).

Po tematach widać, że skuteczność jest duża :) Czasem udaje się przy okazji znaleźć inne syfy, które negatywnie wpływają na szybkość pracy systemu.

Jeśli nie chcesz się bawić w logi, to możesz też spróbować AdwCleaner'a. Usuwa różnego rodzaju śmiecie reklamowe, toolbary itp. Skuteczne i bezinwazyjne narzędzie, które mogę polecić bez obawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...