Skocz do zawartości
IGNOROWANY

oznaczenie przewodów który + a który -. Przewody do sprężarki klimatyzacji


koles999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o wyrozumiałość odnośnie mojego pytania. Powoli mam już dość kłopotów z moją klimą. Mam pytanie który z przewodów idących do sprężarki klimatyzacji to + a który -? Chodzi o to że nie mam kostki która łączy się z kostką w sprężarce. Z wiązki wychodzącej z instalacji idzie przewód koloru brązowego i niebiesko brązowego i nie wiem który to plus. A już ze sprężarki idzie czarny i czerwony tu jest sprawa prosta ktory plus który minus. Nie mam miernika a probówką tego nie sprawdzę. Bo tam nie ma stałego napięcia tylko jakieś impulsowe pod którym żaróweczka się nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapamiętasz podstawową zasadę oznaczania kolorami, więcej nie zapytasz....

BRĄZOWY-to zawsze PEŁNA, STAŁA MASA

BRĄZOWY z kolorowym paskiem to sterowanie masą, czyli dodatni potencjał na przewodzie.

Każdy inny kolor przewodu różny od brązowego również posiada dodatni potencjał

To oczywiście w Audi. Są też inni którzy oznaczają masę czarnym kolorem ale jest ich niewielu.

tu cytat z elektrody...

A to zalezy od producenta, niemieckie ( prócz ford i częsciowo BMW)-czarny plus za stacyjką, czerwony stały, brązowy masa. Czarny z paskiem innego koloru-plus komutowany, i podobnie z brązowym z paskiem-masa komutowana.

Włoskie -masa czarny, biało czarny, plus za stacyjką przeważnie pomarańczowy lub niebieski, Peugeot\citroen nie wyróznia kolorami a ma literowo-cyfrowe napisy na skórce kabla.

Ford to już wogóle logiki nie ma.

do tego jeszcze pamiętając oznaczenia liczbowe zacisków..... nie ma tajemnic w schematach elektrycznych!!!! :banan:

42_1217452504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź, a powiedz czy jeżeli podłączyłem odwrotnie czujnik w sprężarce mógł się spalić czy nie powinien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno nic się stac bo tylko mechaniczna część regulująca przepływ czynnika w sprężarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+

GreGorio obyś miał rację, ale jak na razie sprężarka się nie załącza. Nie mogę sprawdzić błędów bo vag coś mi ześwirował. Może nie dział bo jest błąd jak sprawdzałem jak jeszcze vag działał to wywalał błąd zwarcie do masy. Pewnie dlatego że źle podłączyłem przewody. Teraz je zamieniłem ale dalej nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi potwierdzi bo też muszę wtyczkę nowa wpiąć a nie wiem jak było

Brązowy czyli masa = czarny -

Niebieski-brazowy = czerwony +

 

?

 

Edytowane przez niekrasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...