Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak mocy + ubytek oliwy?


mAti_brd

Rekomendowane odpowiedzi

Rozne rzeczy sie zdażaja...mam tak czesto.... Najgorzej klientowi to wyjaśnic..ale to juz doradcy serwisowego brocha... Musisz kompa podpiac i loga zrobic by cos bylo widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbinka wyregulowana co prawda zeszło trochę no ale ciągnie jeszcze synchronizacja i można się cieszyć

polecam serwis Regeneracja Turbosprężarek Stalowa Wola - Naprawa Turbiny Stalowa Wola fachowe podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mAti_brd - a przed padnięciem miałeś taki objaw że po 1500 obr/min pojawiał się w trakcie jazdy po dodaniu gazu taki dziwny dźwięk? u siebie coś takiego dziś zaobserwowałem. na postoju nic nie słychać - tylko jak się jedzie. myślałem że klima, radio ale po wyłączeniu dalej coś słychać. olej jest. dodatkowo raz jak wyprzedzałem to słabo się auto zebrało i mam wrażenie że słyszałem jakby coś przeleciało przez układ wydechowy.... :facepalm: może jestem przewrażliwiony ale już się boję że znów coś do naprawy... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mAti_brd - a przed padnięciem miałeś taki objaw że po 1500 obr/min pojawiał się w trakcie jazdy po dodaniu gazu taki dziwny dźwięk? u siebie coś takiego dziś zaobserwowałem. na postoju nic nie słychać - tylko jak się jedzie. myślałem że klima, radio ale po wyłączeniu dalej coś słychać. olej jest. dodatkowo raz jak wyprzedzałem to słabo się auto zebrało i mam wrażenie że słyszałem jakby coś przeleciało przez układ wydechowy.... :facepalm: może jestem przewrażliwiony ale już się boję że znów coś do naprawy... :kwasny:

objawy jakie zauważyłem raz ciągnął jak wściekły a innym razem cieniutko po za tym innych objawów nie zauważyłem ani nie usłyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wracałem dziś z pracy wstąpiłem na warsztat. diagnosta przejechał się zemną, posłuchał - na postoju to samo i wydał wyrok - turbina dogorywa... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wracałem dziś z pracy wstąpiłem na warsztat. diagnosta przejechał się zemną, posłuchał - na postoju to samo i wydał wyrok - turbina dogorywa... :facepalm:

im wcześniej się nią zajmiesz tym mniejsze koszta naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nurtujacy cie dziwek to takie szorowanie/ - HHHHHHHHH przy dodawaniu ujmowaniu gazu na wyższym biegu w małym zakresie rpm to jes to normalne...ja takze to mam ale już o wiele się to wyciszyło...- chyba po usunieciu klapek w kolektorze ssącym...a ponoc to całkowicie zniknie gdy usunie sie DPF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to jest dźwięk z układu doladowania ale to nie oznaka klękającego turbo...gdzieś na tym 4um czytalem o tym-fajnie to opisal 1łebski 4umowicz...to jest tzw przeciw cisnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dpf mam wywalony już prawie rok. a objawy są takie: hałas (mam bdb słuch - wiele lat grałem na klawiszach i w orkiestrze dętej więc wychwytuję zmiany w brzmieniu :decayed: ), większe zużycie paliwa, dymienie i zapach oleju w spalinach, spadek mocy. autem jeżdżę codziennie i od razu poczułem zmianę w zachowaniu auta... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byles juz z tym na warsztacie? Wystarczy zdemontowac kanal powietrza doprowadzajacy pow.do f.powietrza a nastepnie przewod powietrza z f.powietrza do turbosprężarki i pancami chwycic za ośkę turbiny spr luz- na boki/ gora,dół i wzdluzny luz boczny ledwie wyczuwalny / wzdluz ma go niebyc wogole..

A oleum w silniku nie ubywa ci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...