Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopci, brak mocy, późno włącza się turbina


nuro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nastepujący problem w swoim Audi:

- kopci bardzo czarnym dymem

- ciężko mu ruszyć i wejść na obroty ale jak już na nie wejdzie to jest ok

- turbina załącza się przy 2500 - 3000 obrotów

Komputer wykazał błąd "ujemna odchyłka w obwodzie sprężania" czy coś podobnego :wink:

Auto z powodu braku czasu oddam mechanikowi dopiero pod koniec przyszłego tygodnia lecz gdybam co to może być i jak poważne i ile pieniążków bo nie daje mi to spokoju więc prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na dziurę w dolocie. Posprawdzaj sobie wszystkie wężyki podciśnienia i cały układ dolotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Vaga :facepalm: muszę zainwestować w kabelek

podłączyłem na szybko u znajomego i powiedział mi że jest jakiś błąd "ujemna odchyłka w obwodzie sprężania" :doh:

Dziś wieczorem może będę mieć chwilę to posprawdzam wężyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś podobny problem wyskoczył:facepalm: z tym że jeszcze słychać od 2000obrotów głośne syczenie powietrza. a wyżej niż 2500 go nie katowałem także nie wiem- oby nie turbina zobaczymy co mechanior jutro zdiagnozuje...

---------- Post dopisany at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany at 19:43 ----------

Ps Kolego Nuro ogarnąłeś temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne odgłosy, u mnie to była dziura w dolocie. A konkretnie to w tym gumowym kolanku, które wchodzi do egr, pewnie nadłamało się ze starości jak zdejmowałem do czyszczenia egr.

Jak masz kogoś do pomocy to niech przegazuje a Ty sprawdź w komorze silnika czy nie dmucha gdzieś - u mnie był huragan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już mechanik zdiagnozował właśnie dziure gdzieś w dolocie.... już zamówił jakiś zamiennik za 160zł bo w aso chcieli ponad900zł:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...