Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analizę logów.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Auto posiadam od mniej więcej trzech miesięcy i dopiero zaczynam je opanowywać.

Problemem jest nierówna praca zimnego silnika i duże spalanie w mieście (ciężko zejść po niżej 10l). Po pierwszych oględzinach vagiem można się domyślać co jest przyczyną. Czyżby pompo wtryskiwacze? Trochę o tym poczytałem ale proszę o przejrzenie logów i fachową ocenę. Wrzuciłem tylko statyczne, dynamiczne pojawią się w najbliższym czasie.

Przepraszam za ewentualne błędy.

Dzięki

measuring blocks+basic settings:

log 000

log 003

log 011

measuring blocks:

log 001

log 004

log 007

log 013

log 018

log 023

mam już logi dynamiczne:

log 000

log 001

log 003

log 004

log 008

log 010

log 011

Tak na marginesie, jest ktoś na forum kto zreanimuje kabel? Jeśli tak to piszcie na PW.

---------- Post dopisany 20-05-2014 at 10:57 ---------- Poprzedni post napisany 17-05-2014 at 15:19 ----------

Dzięki za zainteresowanie... Pomocne będzie to forum...

Opublikowano

Dwie pompki maja dosyc spore korekcje , termostat do wymiany

Zrob 007 dynamiczne

Reszta ok

Opublikowano

No jak narzeka na wysokie spalanie to bym korekcję walka rozrządu spróbował na 0 dać.

Wtrysk na trzecim dużo podaje. Pytanie dlaczego.

Opublikowano
  • Autor
Dwie pompki maja dosyc spore korekcje , termostat do wymiany

Zrob 007 dynamiczne

Reszta ok

W przyszłym tygodniu wymienię uszczelnienia pompowtrysków, mam nadzieje, że pomoże...

Jutro zrobię log 007

---------- Post dopisany at 17:18 ---------- Poprzedni post napisany at 17:05 ----------

No jak narzeka na wysokie spalanie to bym korekcję walka rozrządu spróbował na 0 dać.

Mógłbyś coś więcej o tym napisać? Jak to zrobić?

Opublikowano
  • Autor

dzięki

---------- Post dopisany 24-05-2014 at 13:10 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2014 at 19:04 ----------

dynamiczny 007

Opublikowano

Termostat lezy i straszny upal w tym dolocie , nie masz zatkanego nawiewu na IC , badz micno zabrudzonego IC

Opublikowano
  • Autor
Termostat lezy i straszny upal w tym dolocie , nie masz zatkanego nawiewu na IC , badz micno zabrudzonego IC

Trochę jestem zdziwiony, że termostat do wymiany, szybko łapał i trzymał temperaturę, ale nie wiem jak byłoby zimą.

Co do IC to sprawdzę nawiew na szybko czy coś nie przysłania, z drugiej strony zastanawiam się jaki wpływ na pomiar miała temperatura zewnętrzna (+32C)? Czuć, że auto "przytyka". Rozumiem, że tak czy inaczej czeka mnie czyszczenie IC...

Opanuję to co jest do zrobienia i wrzucę logi jak to wygląda.

Dzięki Panowie.

---------- Post dopisany 29-05-2014 at 19:27 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2014 at 17:05 ----------

Wałek rozrządu do wymiany. Wytarty na trzecim cylindrze (tam gdzie korekcja wyglądała najgorzej) foto

Uszczelniacze wymienione. Niestety korekcje się nie zmieniły.

Pompka 3 zamieniona z 4, korekcje się nie zmieniły.

W środę wymiana wałka + rozrząd + termostat.

Opublikowano

Ciekawe czy duzy przebieg czy ropa sie dostawala do oleju i go zzarlo

Opublikowano
  • Autor
Ciekawe czy duzy przebieg czy ropa sie dostawala do oleju i go zzarlo

Przebieg 212 000 km 100% pewny. Czy ropa? Bardziej wygląda na wadę materiału ale specjalistą nie jestem.

Opublikowano
Ciekawe czy duzy przebieg czy ropa sie dostawala do oleju i go zzarlo

Przebieg 212 000 km 100% pewny. Czy ropa? Bardziej wygląda na wadę materiału ale specjalistą nie jestem.

Z tm 100% to ja bym taki pewny nie był. Przy tym przebiegu takie rzeczy nie występują no chyba że przeglądy to były tylko na papierze:wink:

Opublikowano
  • Autor

Wałek zmieniony. log 013

Na czwartym jest pompka z trzeciego (poprzednie logi).

Stary wałek wyglądał tak foto1 foto2 foto3 foto4

Najbardziej zużyte krzywki na 1 i 3.

Opublikowano

poprawilo sie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Logi statyczne po naprawie

measuring blocks:

001

003

004

007

013

018

023

basic settings:

000

003

011

Spalanie spadło nieznacznie. Jak kręcę się po mieście a zwłaszcza jak stoję na światłach to na FISie spalanie skacze jak sekundy w zegarku. Samochód rozgrzany. Tak ma być? W 1Z na postoju spalało mi 0,3L/h...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.