Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Przepraszam, że pierwszy post i od razu z pytaniem, ale sytuacja jest trudna, zaś sprawa pilna.

Otóż w moim 1.8 ARG z 2000 roku pojawił się problem napinacza. Na zimnym silniku nie był słyszalny, na ciepłym coraz bardziej. Po dodaniu gazu problem ustawał na, czasem 30 sekud, czasem na kilka minut, a czasem wcale.

Chciałem sprawdzić stan napinacza, czy w ogóle jeszcze jest sztywny. Zdjąłem pokrywę zaworów. Po czym dosłownie 3 razy wcisnąłem napinacz, żeby zobaczyć czy odbije. Na ile się udało zweryfikowałem jego ślizg, nie jest jeszcze strasznie wyślizgany.

Założyłem pokrywe, i tak zostawiłem auto na 2 dni w garażu. W międzyczasie pożyczyłem manometr by sprawdzić ciśnienie oleju. Podłączyłem... i pojawił się problem. Startuje silnik a samochód pracuje nierówno, trzęsie się silnik, strzela do tłumika, objawy takie jak przy wypadaniu zapłonów lecz vwtool ani VAG 4.9 nie widzą żadnych błędów.

Moje pytanie, czy mógł się przestawić rozrząd?

Proszę o opinie i podpowiedzi. Szukałem na forum, ale takie przypadku jeszcze nie udało mi się namierzyć.

Pozdrawiam

Paweł

Opublikowano

Moim zdaniem wałki do sprawdzenia czy są na znakach jeżeli tak to nie jest wina przestawienia :)

Opublikowano

Mogło, nie mogło... Trzeba sprawdzić ustawienia a nie filozofować. Wiele rzeczy mogło się stać, a sprawdzenie czy rozrząd jest na znakach nie jest tak trudne.

Opublikowano

kolego sprawdz jeszcze w kolektorz ssącym zapadki a dokładniej czy ramię które wychodzi z grószki nie jest pęknięte i przewód z przepustnicy który wychodzi od podciśnienia może być już złaby

Opublikowano
  • Autor

Hej,

Dziękuję za wszystkie uwagi i podpowiedzi.

Dziś zrzuciłem przód audiczki i sytuacja wygląda jak na załączonych fotografiach.

1. Znaki, na wałku napędowym i pokrywie zaworów, zeszły się idealnie.

:)

Opublikowano

Na tym jednym z wałków przesunięcie jest spore. Łańcuch nie ocierał o pokrywę zaworów?

Opublikowano
  • Autor

Przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi. Rozumie, że na pokrywie będzie ślad od łańcucha?

Czy takie przesunięcie może już powodować nierówną pracę silnika?

Opublikowano
Przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi. Rozumie, że na pokrywie będzie ślad od łańcucha?

Czy takie przesunięcie może już powodować nierówną pracę silnika?

Nie będzie synchronizacji między silnika, czyli zawory nie będą zamykać się i otwierać na czas, co jak najbardziej wpłynie na złą pracę silnika.

Opublikowano

Labiel ma rację jeden wałek jest przestawiony i dlatego tak się z silnikiem dzieje :)

Opublikowano
  • Autor

Koledzy, a to przestawienie na wale korbowym, o te niecałe 3mm, to może tak zostać. Wiem, że trafiają się samochody z takim przestawieniem i jest to normalne, ale nie wiem jak w Audi. Wg mni w Audiczce powinno być wszystko na igłe :)

Opublikowano

Co do przestawienia na wale to pewnie zużycie paska rozrządu który się rozciągnął. W moim ADR przed wymianą paska też było takie przestawienie, a może nawet ciut większe. Jak się ustawiło górę na znak a potem delikatnie cofnęło tylko o tyle aby z jednej strony pasek naciągnąć a z drugiej poluźnić to przesunięcie zmniejszało się. Po zmianie paska ustawienie było praktycznie idealne. Tak czy siak mimo przesunięcia silnik chodził ok.

Opublikowano
  • Autor

Witajcie

Dziś przestawiłem wałek wydechowy o jeden ząbek/skok.

Aktualnie wygląda to jak na zdjęciach poniżej.

Czy takie ustawienie może zostać? Mnie się nie podoba, ale nie umię dojść do ideału.:kwasny:

d898dcac57b2109em.jpg

17bcb92c59b9393cm.jpg

b12d3c113dc8ceebm.jpg

Dodam jeszcze, że obróciłem silnik pare razy kluczem na wale i nic mnie nie zablokowało.

Pozdrawiam

Serdecznie

Opublikowano

Jeżeli silnik chodzi dobrze to może zostać, nie jest źle :)

Opublikowano

No ale tak nie powinno być. Jak dla mnie łańcuch i napinacz do wymiany.

Opublikowano

a jak z pracą silnika ?? :)

Opublikowano

panowie a ja miałem mały problem bo po założeniu nowego napinacza padł już po 3 dniach użytkowania go , napinacz był firmy SWAG

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze nie uruchamialem. Test jutro lub w poniedzialek.

Opublikowano

Ten napinacz reguluje tez kąty wałka wiec nie ma jakiejs procedury ustawiania wałków?

Opublikowano

są znaki do ustawienia

Opublikowano
  • Autor

Witam, po paru dniach milczenia.

Postanowiłem kupić nowy napinacz oraz łańcuch.

Głupio to brzmi, ale mimo faktu iż w sieci jest kilka solucji o wymianie napinacza oraz łańcucha, po wymianie na nowe, nadal nie mogę "trafić w znaki".

Może ktoś wie jaki błąd mogę popełniać?

Poniżej fotki z aktualnego stanu pod maską.

Silnik nadal pracuje nierówno. Dokładnie jak to opisuje mój pierwszy post w tym wątku.

Pozdrawiam Weekendowo ;)

42ed38a21c43ed41m.jpg

24d9406a56d69255m.jpg

dacd26cacacce70dm.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.