Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dużo kontrolek :))


orzeszek75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zebranych :) ostatnio czesto musze szukac tu info :/ wiec dwa miesiace temu zmieniłem dwumas ze sprzegłem i dziwne ale sprzegło znowu sie rozleciało :/ troche dziwna sytułacja ale stalo sie a kilka dni temu właczyła sie kontrolka swiec zarowych . Wczoraj wymienili dwumas ze sprzegłem na nowe bo podobno rozsypał sie w mak i zaczeła sie jazda podczas wracania od mechanika...najpierw kontrolka swiec zarowych chwile pozniej kontrolka DPF a dzisiaj auto stracilo moc tak jak by turbina sie wyłaczyła i kontrolka check engine sie zapalila:/ zastanawiam sie skad tyle problemow nagle sie wzieło a do tego wszystkiego jak gasze auto to trzesie nim i jakos mam dziwne wrazenie ze te sprzegło znowu sie rozsypie :/ jakies pomysly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły takie ,ze podepnij kompa i wklej tu błedy bo nic z tego nie wywrózymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki jutro wkleje :) ale zastanawia mnie te trzesienie autem jak je gasze i ten dziwny dzwiek :/http://w893.wrzuta.pl/film/7pT7E7yN5Z6/silnik_a4_b8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wystarczy,że padł jakiś czujnik,zafałszowane jest np.ciśnienie i temperatura zasysanego powietrza,silnik dostaje jego zbyt małą dawkę zapycha się dpf silnik wpada w tryb awaryjny i dziwnie się zachowuje przy gaszeniu zmianie biegów itd. klasyczna reakcja łańcuchowa bez diagnozy komputerowej niczego nie wymyślisz. młotek i klucz 13ka,to stanowczo za mało przy tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało napewno :/ jutro auto odstawiam i maja wszystko naprawic. Ale caly czas nie daje spokoju mi te sprzegło z dwumasem czemu sie rozleciało po 50 dniach a tym razem to samo sie dzieje po jednej dobie !!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :) Jutro oddaje auto do mechanika i zmieni je znowu :/ ale zastanawiam sie czemu jedno rozsypalo sie po niecalych 2000 kilometrow a nastepne slychac po 30 kilometrach :/ gadalem z kilkoma mechanikami i kazdy mowi to samo .....nieda sie zle tego przykrecic bo jest tam tylko kilka śrub :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadalem z kilkoma mechanikami i kazdy mowi to samo .....nieda sie zle tego przykrecic bo jest tam tylko kilka śrub :/

Da sie przykręcić na starych śrubach( za słabo /bez kleju /za mocno), tak ze sie to wszystko rozkręci. Da sie wstawić tani źle zrobiony zestaw po regeneracji lub podróbkę by wiecej zarobić. Da sie składać sprzegło bez specjalnego przyrządu do sprzęgieł samonastawnych choć ten etap wychodzi po dugim czasie w postaci ślizgania sprzegła.

Prawidłowo złożony nowy 2mas nie ma prawa sie rozlecieć po 2 tyś km. U mnie było wkładane nowe sprzegło do starego 2masu i wszystko hula jak trzeba. Ale wszystkie śruby zmieniałem na nowe, cała procedura łącznie z momentami śrub wykonana przy pomocy ELSY.

Przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy :decayed: Do mojego rocznika są ZTCP zestawy LUKa i Sachsa. W ASO mają różne numery katalogowe. Może tu jest kłopot że zestaw był jakoś źle dobranyn tzn do 2masu Sachsa poszło sprzęgło LUKa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładany jest za każdym razem jest komplet orginalny Sachs :/ dobierany po numerze VIN . te śruby są nowe w komplecie :/ A sprzęgło działa poprawnie tylko to trzęsienie przy wyłączaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2 x miałeś nowy oryginalny komplet sprzęgła i 2masy Sachsa prawidłowo dobrany po VIN i w sumie starczyło to na 2 tyś km to jedyne co może być to błąd w montażu. Nie widzę innej możliwości. Ale żeby to stwierdzić musiałbyś być niestety przy demontażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlozony zestaw Sachs-a jakies 7000 tys km temu i wszystko smiga tak jak Zbyszek mowi powodem jest blad w montazu bo to jest niemozliwe aby kazdy zestaw byl wadliwy

To jest zaufany mechanik Twoj ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zaufany:/ trzeci raz wymienia te sprzegło chyba przy drugim by zrobił dobrze bo nikt za free nie chc pracowac :/ Zobaczymy po tej wymianie co bedzie ale szczerze mam dosc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az jestem sam ciekaw przyczyny rozumiem ze czesci na gwarancji wymieniasz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak za każdym razem :/ coś dziwnego się dzieje z tym autem tak jak by samo się prosiło iść na złomowisko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...