Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lancuch czy pasek mam ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

nie chodzi o przekonanie tylko muszę mieć 100% pewności. u mnie silnik cicho i ładnie pracuje a wiem jak chodzą te na łańcuchu z wtaszcza te z z rozciągniętym.. jutro będę wiedział na 100% jak go otworze.

Opublikowano

Jak go otworzysz, to odrazu zakładaj nowy łańcuch. Kolega dobrze ci radzi a ty ciągle swoje:decayed:

EA888(1.8T;2.0T) maja łańcuch. Obojętnie jakiej generacji.

Moze był zmieniany. Zobacz w książce serwisowej:wink:

Opublikowano
  • Autor

no właśnie pisałem ze w książce pisze ze był zmieniany ( pasek zębaty) przy 60 tys km i następna zmiana powinna być przy 120tys km a ja już mam 145tys km

---------- Post dopisany at 15:15 ---------- Poprzedni post napisany at 15:14 ----------

jak kopiłem miał 137 tys km

Opublikowano

Mylisz dwa pojęcia. Pasek zębaty jest przy pompie wody po prawej stronie z tylu silnika. Łańcuch znajduje się z przodu pod pokrywa której zrobiłeś zdjęcie. Masz silnik CABB. Może poprzedniemu właścicielowi zmieniali. Jeżeli nie, to tak jak @olinek pisze: zmieniaj puki nie jest za późno.

Opublikowano
  • Autor

czyli co mam wymieć? łańcuch, napinacz i co tam jeszcze idzie w komplecie.?

Opublikowano

Otwórz wątek o wadliwym napinaczu i tam jest wszystko. Tylko mechanika musisz mieć ogarniętego bo uszczelniacz powinien być ori i trzeba mieć sciagacz do wariatora.

Opublikowano
  • Autor

a odnośnie tego paska pompy wodnej z tylu silnika to zęby np. go wymieni to trzeba silnik wyjmować czy jak..?

Opublikowano

Nie ruszaj go, nie ma sensu. Poza tym trzeba kolo ściągnąć z walka a nie ma dostępu.

Opublikowano

Pytaj @olinka. On będzie wiedział najlepiej.:wink: Zresztą pewnie gdzieś to opisał na forum. Musisz poszukać.

412109590.png

Opublikowano
  • Autor

ale jak się kiedyś urwie ten pasek od pompy wodnej? to i tak trzeba będzie go wymienić.. z wymiana łańcucha to widzę będzie trochę trudniej niż z paskiem.. jak będę kupował części to wszystko oryginalne z DE mam nadzieje ze mój mechanior da rade bo do ASO boje się prowadzić zęby czegoś nie popsuli...:kwasny:

Opublikowano

8, 2, 22, 13, 10, 23, 20, 5, 26 do wymiany plus ori masa i uszczelka pokrywki

Opublikowano
  • Autor

dzięki za ten schemat, ja już go widziałem ale myślałem ze to jednak nie dotyczy mojego silnika ale się chyba myliłem..

Opublikowano

Paskiem się nie przejmuj, przeżyje silnik, pompa juz nie...

Opublikowano

Uszczelniacz drogi, ale nie oszczędzaj bo musi mieć specjalne właściwości.

Opublikowano
  • Autor

ja na żarciu będę oszczędzał, ale na aucie nigdy :chytry:

podobno jak się zbliża wymiana łańcucha to on wcześniej daje o sobie znać ( głośno hałasuje) mój na szczęście jest cichy także chyba jeszcze nie muszę się stresować? ale zmienić i tak zmienię.

Opublikowano

Zmien. On nie halasuje, on się wyciąga...

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki! mam nadzieje ze to wszystko ogarnę już w następnym tyg.

Opublikowano

Przy tym przebiegu to bym profilaktycznie dolot zrobił ;), masz w DIY mój poradnik.

Pompa wody sucha ? sprawdź lepiej bo one są kiepskie strasznie :).

Opublikowano
Przy tym przebiegu to bym profilaktycznie dolot zrobił ;), masz w DIY mój poradnik.

Pompa wody sucha ? sprawdź lepiej bo one są kiepskie strasznie :).

Tu przegięli z oszczędzaniem:facepalm: Plastikowe badziewie.

Olinek, trzeba wałek wyciągać przy wymianie?

Opublikowano

Nie nie, jak wrócę do PL i będę miał trochę wolnego, to może wrzucę poradnik. Nawet dolotu nie ściągasz :) Tylko zbiorniczek, przepustnica, wspornik dolotu i w sumie tyle ;)

Pasek zostawiasz stary, on się nie zużywa :)

Pompę kup Doltza bo łożyska całkiem ok, a cena to 100-150zł :). Do tego nową uszczelkę między blok a moduł, koło 50zł w ASO i króciec łączący chłodnicę oleju i pompę, żeby nowe uszczelki były :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.