Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie odpala !!!!!!!!!!!! POMOCY :/


radzio93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Problem sie taki iż auto nie odpala po nocy .... wczesniej na dotyk palił idealnie. Kręce kluczykiem raz zapalają sie kontrolki a po chwili gdy chce przekręcic drugi raz do zapłonu miga kontrolka od esp i hamulca ręcznego. Gdy przekręcam dalej aby odpalić auto wogóle nie reaguje na kluczyk .... Co to moze byc ??? rozrusznik by padł ? czy stacyjka tzn ta kostka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź sobie zdejmij cienki przewód na wsuwkę z rozrusznika podłącz do niego miernik lub próbówkę a inna osoba niech zakręci Ci stacyjką tak jak byś palił i zobaczysz czy na przewodzie pojawi Ci sie napięcie (12V) jeśli tak to stacyjka -kostka sprawna jesli nie to szukać tam przyczyny....

Mozna też spróbować na krótko na rozruszniku ale to jest takie nie zbyt fachowe ...ale .....:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w lipcu, gorąc a akumulator padł z dnia na dzień. Miernik pokazał 8,5v. Całe szczęście że po nowy miałem 200 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie na aku bo być może go totalnie rozładowało...

Zobacz też na klemy czy nie są zabrudzone i czy mocno się trzymają...

Ja miałem tak że normalnie przekręciłem kluczyk , kontrolki pogasły ale auto nie reagowało na dalsze przekręcenie kluczykiem, czasem łapało jak nim pokiwałem na boki w stacyjce - winna była kostka w stacyjce, ale u Ciebie to będzie raczej aku lub połączenie przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diognoza jednoznaczna z dnia na dzień padł aku :kwasny: aż dziwne palił na dotyk a tu po nocy padł jak mucha :P o dziwo bo nic nie bylo włączone ani radio ani żadne światła :) z drugiej strony swoje lata juz pewnie miał. Dzięki za sugestie Panowi ! :) temat można zamknąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...