Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczący rozrząd - prawdopodobnie


sebco

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od jakiegoś czasu mam popiskiwanie z silnika. Ustaliłem, że prawdopodobnie dźwięk dochodzi z pod pokrywy rozrządu. Z górnej części. Czyli koło zębate górne lub obok mała roleczka.

jak jest ciepło i silnik się rozgrzeje piski ustają. Zaczyna na nowo gdy silnik postoi.

Z tego co widzę ciężko będzie ściągnąć pokrywę rozrządu. Oprócz 2 zaczepów na środku jest śruba.

Czy da radę ją odkręcić tą śrubę bez ściągania przodu. Chce się upewnić że to piszczy z rozrządu.

Rozrząd wymieniony 30tys temu.

Jeżeli by się okazało że mam do wymiany coś z rozrządu to chciałbym zrobić pierwszy raz sam wymianę tego rozrządu.

Ogólnie robię wszystko sam, ale jeszcze rozrządu nie robiłem.

Jaka blokada mi jest potrzebna, moglibyście ją wskazać na alledrogo.

Pewnie manual wymiany rozrządu znajdę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a może piszczy Ci rolka napinająca pasek alternatora ?

Załączam filmik, na którym widać i słychać piszczącą rolkę. Gdybyś chciał sprawdzić czy to na pewno ona to weź WD40 i jak silnik chodzi to psikaj na nią. Jak przestanie piszczeć to znak że do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z tego miejsca. Zupełnie inne popiskiwanie

Zrobię filmik i wrzucę

Zanim ustalę że to rozrząd zrzucę paski od klimy i główny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki:

Na filmie nie słychać kierunku dobywającego się dźwięku

Jak przyłożę ucho od dołu samochodu też mocno słychać ten dźwięk. Jakby od napinacz paska klimy.

Chyba nic nie pomoże jak zrzucanie pasków.

Mam dostęp do rolki rozrządu tej małej odchylając pokrywę co widać na filmie. Czy było by mądre psiknąć WD na tą rolkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy klima włączona czy wyłączona. Piszczenie ustaje przy 2tys obrotów. Po zrzuceniu do 800obr tak samo piszczy. Po dobrym rozgrzaniu i 30km oraz wyższej temperaturze otoczenia ustaje piszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do kanału i przy uruchomionym silniku popsikaj np. Wd40 na napinacz czy pasek i zobaczysz

Psikanie po pasku tu nic nie da, musi psikać na rolkę a najlepiej na tą część rolki gdzi widać sprężynę. WD40 z plastikową rureczką w zestawie i psikaj aż przestanie.

Może Twoje rolka piszczy troszkę inaczej ale zrób tak jak pisze. Jak to ten napinacz to poradzisz sobie z jego wymianą spokojnie, a koszt to już nie pamiętam dokładnie ale około 200zł Ruville w hurtowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o której rolce napinaczu mówicie.

Pytałem najpierw o rolkę małą w rozrządzie + WD czy można.

Napinacz od klimy nie stanowi problemu jeśli chodzi o WD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ci lozysko sprzegla tak piszczy i to sie tak wydaje

jakiego sprzęgła? klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o której rolce napinaczu mówicie.

Pytałem najpierw o rolkę małą w rozrządzie + WD czy można.

Napinacz od klimy nie stanowi problemu jeśli chodzi o WD

No to nie, tam to bym raczej nie pryskał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba postawiłem diagnozę: rolka napinająca od klimy. Wziąłem niewielką ilośc wody w butelce. Pokapałem/polałem rolki po kolei od paska głównego. Nic!

polałem pasek od klimy NIC! polałem rolkę od klimy ustało na kilka sekund, znów polałem ustało na kilka sekund.

Będę wymieniał olej więc sobie ją psiknę WD i się upewnię.

Panowie wystarczy psiknąć czy wymienić jeśli będzie pewność na 100% że to napinacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy psiknąć czy wymienić jeśli będzie pewność na 100% że to napinacz?

po co pisikać smarem nasmaruj :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był zbyt wyciągnięty pasek klimy i popiskiwał. Nie dało się go naciągnąć. Po wymianie cisza. Może masz to samo i nie trzeba zmieniać napinacza tylko pasek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc panowie to nie jest rolka napinająca klimę. Otworzyłem dekielek zabezpieczający rolkę psikłem kilka razy WD i nie przestało.

Popiskiwanie słychać bardziej z góry niż z dołu. Ale sprawdzę pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może Ci piszczeć w rozrządzie to rolka prowadzaca pasek zębaty, ale to praktycznie się nie zdarza. Posprawdzaj dokładnie wszystkie rolki osprzetu. Skoro piszesz, ze slychac bardziej u góry to pierwszym podejrzanym jest sprzeglo alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...