Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyższość głośników 6x9 nad 16cm i odwrotnie, wady, zalety...


Rekomendowane odpowiedzi

Po przegladnieciu ostatniego tematu, ktoś podsunął niezly pomysl, aby utworzyć taki temat. Wiec zakladam go nie po to aby rozpetac "jakis goracy temat" ale wymienic poglady na temat stosowania glosników, ich kształtów brzmienia i aplikacji..

Kilka słow ode mnie: :D

Ci, ktorzy cenią sobie jakosc brzmienia, budują system w oparciu o wyznaczony nie bez powodu schemat, który uciera się już od dłuszego czasu. Nie bez powodu nie stosuje sie glosników w tylnej półce. Podaje argumenty : po pierwsze primo: :) psują scene, po drugie wprowadzają niepotrzebne "zakłócenia" tworzac pogłosy, uwazam , ze sa zbednym ognikem w dobrze rozplanowanym systemie.

Nastepne zagadnienie, system odseparowany, czy glosniki coaxialne - wspolosiowe, jesli mialbym wybierac, to tylko system odseparowany, skladajacy sie z przetwornika (kick basu woofer 16 cm i tweeter) oczywiscie wraz ze zwrotnicą, ktroa pomaga nam dzielic pasmo.

Napedzanie glosników z radia.. Hmm radia posiadaja moc okolo 15 w rms, spotkac mozna stwierdzenia, ze "mam na radiu 4*50, to w zupelnosci wsytarczy" otóż NIE.. Po co wzmacniacz skoro i tak glosniki "nie wyrabiaja" na polowe glosnosci? nie wyrabiaja wlasnie z braku mocy i przez zniekształcenia..

Zapraszam do dyskusji na temat CA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge tylko powiedziec z wlasnyc doswiadczen ze glosniki 6x9 lepiej zwijaja sie od zwyklych bo wydaje mi sie ze i basik jakis lepszy sopran tez lepiej swiszczy i golnie bardziej ich wyglad mi sie podoba.Ale mam bartass do Ciebie pytanko?! przyjaralmi sie przedni prawy glosnik w drzwiach i chcem kupic cos takiego: http://www.allegro.pl/item154492064_finezja_dzwieku_jbl_gto_527_jm_system_olkusz.html powiedz co myslisz na temat tych glosnikow i w drzwi wchodza 13 czy 16 cm?! chyba 13 co?! jaki wzmacniacz o jakiej mocy potrzebny jest mi pod te glosniki: http://www.allegro.pl/item154964287_glosniki_blaupunkt_gtx_203_o_mocy_220w_20_cm_kpl.html i co zrobic zeby na glosniki przednie w w drzwiach wyciagnac sopran bo zapomnialem jak to cudo sie nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki juz pisze, wiec, tak wejda 13cm tylko tak : kupujesz ramke z abs'u (specjana przejsciowka, ori jest na 3 sruby a glosniki na 4 sruby, koszt takiej redukcji to okolo 20 zl) Mozna poprzez zrobienie panela wsadzic 16 cm , ale bez wygluszenia nie zagra to powalajaco. Z doswiadczenia powiem Ci tak: kazdy glosnik w danych drzwiach zagra inaczej ! Kiedys mialem focal'e 130v2 podlaczone do tego samego wzmacniacz z radiem alpine cda 9831r, pobawilem sie korekcja czasu i gralo super, pozniej zdecydowalem sie na 16, drzwi odpowiedznio przygotowane, ten sam zestaw, tylko woofer 16 cm, najpierw dls ms6, bylo fajnie, pozniej morel hybrid ovation 6" .... Morel jest jednym z najtrudniejszych glosnikow w aplikacji samochodowej, obecnie, po dlugich próbach pod ten woofer strugam komory zamkniete - kickpanele, zaczynalem od 10 litrów, nie zagralo, teraz beda po 5 litrów, bo w takich skrzyniach zagraly najlepiej, niestety radio sie zmienilio, nie mam korekcji czasowej, bedzie to na calej pasywce...

Co do tych glosnikow to wypowiedzialem sie , coaxialne, masz z tego co widze okolo 250 zl, zrob to na 2 droznym odseparowanym bedziesz bardziej zadowolony. tweeter wrzucisz w miejsce fabryczne, albo strugniesz slupki i bedzie duzo wiecej radosci,

co do wzmacniacza pod te blaupunkty to okolo 50 w rms bedziesz potrzebowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do jakiego rodzaju muzyki maja byc, jaka ewentualnie dysponujesz "kasiora" oprocz tych 250 zl, polecanie nie ma wiekszego sensu, bo kazdy ma inny gust, preferencje, mi np tweerer seas'a nie przypadl do gustu, a wiele osob chwali go.. Takze sam widzisz, jak to jest,

Np, tweeter focala - dosc ostre brzmienie, detaliczne, sama budowa jest inna

tweeter na jedwabnej inaczej zagra, brzmienie bedzie łagodniejsze, cieplejsze i inaczej zabrzmia poszczegoly instrumenty na tych dwoch tweeterach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci co mam na przodzie, mi to odpowiada wspomniany woofer Morel Hybrid Ovation 6 + Tec Neo 29, to wszystko na pasywce, ktora aktualnie lezy w czesciach do czasu az nie skoncze komor. :)

Moge Ci polecic np. woofer scan speak'a :) , morela, focala, dls'a mialem kiedys tez,

A teraz zejdzmy na ziemie: proponuje Ci tak to zdzialac tweeter vify taki jak ten :http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_szczegoly&firma=peerlessvline&model=XT25TG-30-04&lang=pl&dh=dt , wedlug mnie jak za 300zl para gra rewelacyjnie !

Do tego szybki woofer do muzyki , ktora sluchasz, z wyzej wymienionych szukasz wersji 13 cm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...