Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik w Audi A2 ?


maf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w trakcie poszukiwania A2 dla mojej Pani. Do tej pory obejrzeliśmy dwie sztuki. Jedna z motorem 1.4TDI 90km a druga benzynowy 1.4 75km. Przyznam, że leprze wrażenie wywarł na mnie silnik benzynowy. Głównie z powodu kultury pracy. Który z silników stosowanych w A2 jest Waszym zdaniem najbardziej godny polecenia? Czy któryś ma jakieś wyjątkowo upierdliwe bolączki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę oglądać dwie kolejne sztuki. Jedną z silnikiem 1.4TDI a drugą z 1.4 benzynowym. Oba po 75 koni. Z tego co podsunął mi kolega wynika, że o dziwo benzyniak jest minimalnie szybszy do setki. Z racji na dźwięk i gaz który trafi do auta chyba postawię na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po oględzinach aut:

Audi A2 11900.00 PLN. środa śląska - otoMoto.pl

Audi A2 16200.00 PLN. świdnica - otoMoto.pl

Pierwsza sztuka to bidula która swoje lata świetności ma już za sobą. Środek ściorany najbardziej ze wszystkich A2jek które dotąd oglądałem. Kilka elementów malowanych, dół silnika mokry od oleju, jedna z rolek rzęzi zanim się silnik rozgrzeje, hamulce tył do wymiany, opony zimowe właściwie do wyrzucenia. Jedzie dość żwawo ale oglądałem wcześniej żwawsze sztuki. Zajechaliśmy ją obejrzeć bo była po drodze. Nie spodziewałem się niczego ciekawego i tak też było.

Druga z zewnątrz w stanie dobry+. Malowany środek przednich prawych drzwi. Poza tym kilka zaprawionych rys. Ogólnie ładnie się prezentowała niestety po jeździe wyszło, że do wymiany są hamulce przód i tył. Ręczny nie trzyma. Podczas jazdy na prawdę słaaaaabo to auto hamuje. Strach nim wracać na kołach do domu. Moje wątpliwości wzbudziła skrzynia biegów i sprzęgło. Przy wciśniętym sprzęgle do oporu na postoju i przygazówkach czuć było drgania na nodze jakby chrobotanie łożyska. Gałka biegów chodziła ciężko a biegi wbijało się na granicy zgrzytania. Mieliśmy sporą zagwozdkę przy tym aucie czy je brać niestety sprzedawca tylko minimalnie zszedł z ceny więc jemu podziękowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądasz te A2'ki to występuje w nich "korozja" lub jakieś utlenianie aluminium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 tdi strasznie głośny jest, moja żona używa, zanim się nagrzeje chodzi jak czołg, jedną z bolączek jest pompa oleju, która zaczyna się odzywać po 150tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zdziwiło to, że mimo mniejszego momentu obrotowego benzyniak sprawia wrażenie żwawszego. A co do dźwięku to nawet nie ma co porównywać diesla z benzyniakiem. Moja pani wjeżdżając benzyniakiem na plac w pewnym momencie pomyślała, że silnik zgasł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A2 też bym raczej celował w benzynę... nie jest to samochód rejsowy, raczej miasto-zamulacz i dojeżdżacz do pracy dla pań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 benzyna jest demont miasta. Prawie jak,białe,M3. Żona,ma,czasem,smigam ja,po,mieściepali ok 6.5 po miescie. W,trasie,mniej niż 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...