Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przekładka Amorów - Pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam do Was pytanie chcę przerzucić od brata sobie amorki, bo on ma niższe ale to nie ważne.

Pytanie mam do Was na co przy tym uważać, przy przekładaniu, czy da się przednie amorki odkręcić bez ruszania wahaczy?

Prosił bym o wypowiedzi osób które robiły to i pomogą mi, mile widziany jakiś poradnik, link cokolwiek, jeżeli chodzi o klucze, sprzęt itp. to bez problemu wszystko na pewno będzie, amortyzatory przekładane będą razem ze sprężynami, nic nie będzie rozbierane.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Aha jeszcze A4 w Avancie

Opublikowano

Jeśli chodzi Ci o wymianę całych Macpersonów to się da. Odkręcić trzy śruby pod maską, na dole wykręcić śrubę z wahacza trzymającą amor i wyciągasz.Oczywiście koło wcześniej odkręcasz. Po drugiej stronie to samo. Powodzenia.

Opublikowano

Hmmm a sruba, ktora trzyma dwa wachacze gorne ?

Opublikowano
Hmmm a sruba, ktora trzyma dwa wachacze gorne ?

Zapomniałem bo dawno to było.:facepalm: Oczywiści też odkręcasz luzując górne wahacze.

Opublikowano
Jeśli chodzi Ci o wymianę całych Macpersonów to się da. Odkręcić trzy śruby pod maską, na dole wykręcić śrubę z wahacza trzymającą amor i wyciągasz.Oczywiście koło wcześniej odkręcasz. Po drugiej stronie to samo. Powodzenia.

W A4 B5 nie ma kolumny McPersona.

Dobrze jest podnieść dwie strony, mi jedna strona wyszła bez wyjmowania wahacza, a z drugiej wyciągałem dolny prosty wahacz.

Opublikowano
  • Autor

A jak jest z tyłem?

a odkręcając śrub mocujących pod machą oraz dolnej śruby i śruby od wahaczy nie wyjdzie mi? chyba nie muszę rozłączać stabilizatora

Opublikowano
A jak jest z tyłem?

Musisz tapicerkę sciągnąć, próg bagażnika i boczki, u góry dwie śruby i na dole jedna trzymają amortyzator, szybka sprawa, tylko z tapicerką trochę zabawy

Opublikowano
  • Autor

a z przodu można tak zrobić, odkręcić górne śruby pod machą, dwie trzymające wahacz, dolną śrubę amortyzatora i wyjdzie?

Opublikowano
a z przodu można tak zrobić, odkręcić górne śruby pod machą, dwie trzymające wahacz, dolną śrubę amortyzatora i wyjdzie?

ehhh poszukałbyś to byś wiedział, odkręcasz 3 śruby pod machą, jedną śrube na dole przy piascie, no i kolejna srube dluga, ktora trzyma 2 wachacze.

Opublikowano
  • Autor

a jak byś ty poczytał to byś zrozumiał co ja piszę, chodzi mi o to czy mogę pominąć śrubę długą co trzyma dwa wahacze i odkręcić bezpośrednio odrazu przy amortyzatorze te dwie co trzymają wahacze, czy nie wyjdzie mi amortyzator?

Opublikowano

Wahaczy nie musisz ruszać górnych, tak jak piszesz, pod zaślepkami są dwie śruby, je odkręcisz, tych trzech nie trzeba ruszać i u góry amor jest odkręcony, największy problem to wyciągnać amortyzator, jeden wyszedł na siłę pchałem w dół zwrotnicę i wyszedł, a z drugiej wyjałem wahacz, w sumie szybciej mi wyszło i bez nerwów

Opublikowano

Te 2 śruby nie sa pod maska, to uno :) a drugie nie mam pojecia, bo element trzymajacy wahacze jest sporych rozmiarow, wiec moze cos wadzic o nie. Poza tym jak odkręcisz wahacze to pamietaj o dokreceniu ich pod obciazeniem(od strony amora).

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wielkie Panowie, już wszystko wiem :)

Opublikowano
Te 2 śruby nie sa pod maska, to uno :) a drugie nie mam pojecia, bo element trzymajacy wahacze jest sporych rozmiarow, wiec moze cos wadzic o nie. Poza tym jak odkręcisz wahacze to pamietaj o dokreceniu ich pod obciazeniem(od strony amora).

To jak się do nich dostaje kolego?

http://imageshack.us/download/135/88295638.jpg

I trzeba uważać na ten plastik, górne mocowanie amorka tylnego, żeby łatwo wyjąć wystaczy amor przekręcić o 90 stopni, tylko dół amora trzeba wyjąć z belki

Opublikowano

Jeśli wymieniasz sprężyny to wszystko zależy od tego czy odkręcisz i wyjmiesz śrubę łatwo od amortyzatora. Ale,żebyś go wyjął musisz mieć miejsce więc górne wachacze musisz zdjąć do wyjęcia bo masz wtedy łatwy dostęp i inaczej nie rozbierzesz. Mam nadzieje,że nie masz zapieczonej sruby mocującej wahacze bo inaczej musisz rozbierać wszystko żeby to wyjąć. Miałem tak z jedną stroną właśnie w avancie. Dziękuję bardzo .. 3 h na rozbieranie tego wszystkiego i złożenie jednej strony..

Opublikowano

górne wachacze można odkręcic przy zwrotnicy i przy amorku , lepiej odrazu przy amorze odkręcic , wtedy mniej roboty no i oczywiście na dole przy łaczniku i dolną srube amora

---------- Post dopisany at 02:53 ---------- Poprzedni post napisany at 02:29 ----------

górne wachacze można odkręcic przy zwrotnicy i przy amorku , lepiej odrazu przy amorze odkręcic , wtedy mniej roboty no i oczywiście na dole przy łaczniku i dolną srube amora

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.