Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagar w FSI


100nek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,audi a4 2.0 Fsi,czytajac duzo o tym silniku i gromadzacym sie w nim nagarze mam pytanie odnossnie srodków do płukania,mianowicie czy faktycznie cos one daja czy to tylko pic na wode a jesli tak to jaki uzyc? ogolnie jesli chodzi o moj silnik to dziala ok,nic mu sie nie dzieje,czy spadek mocy jest to niewiem,bo kupilem 10 latka.Moje pytanie brzmi czy jest sens płukac? jesli tak to jaki srodek ? czy jest to bezpieczne dla silnika,np czy nie wystapia jakies rozszczelnienia i oleju nie bd mi pozeral?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś sporo czytałem o tym ścierwie jakim jest ten silnik.Przy czyszczeniu sporo roboty było.I więcej jest syfu w FSI niż w TFSI.Znajomy już to przechodził w Skodzie Octavii...Sporo rozbierania było,zalane jakimś specyfikiem i całą noc leżało.Potem czyszczenie.I tak co kilkadziesiąt tysięcy...a ludzie się czepiają ALT-a :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie rownież,nie wiem co jest wiekszym problem olej czy nagar...poki co auto chula i przyspiesza ok i oleju nie bierze :) pozatym dodam ze Fsi jest malo popularne w pl,za granicami jest juz tego mnostwo,wiem bo sam pracuje za granica, hary2 a Ty cos plukales,czy smigasz i jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie bo kolega jak był ze Skodą u gościa który tylko robi tylko samochody z grupy VAG to nawet mu powiedział że ten silnik to pomyłka i eksperymenty na kliencie.No i każdy który do niego przyjechał miał w cholerę nagaru.Nawet problemy były z S4 i RS4 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet problemy były z S4 i RS4 :facepalm:

Podstawą w każdym silniku z wtryskiem bezpośrednim to odseparowanie odm i zaślepienie EGRa bo to z nich w większości do kolektorów dolotowych dostaje się syf oraz częsta kontrola/wymiana filtra powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy eksperymenty ale nowe RS cz S nadal maja silniki FSi,wszedzie pisza o tym ze sie zbiera nagar ale znalesc cos konkretnego typu jest juz ciezko,a jesli przyjdzie mi raz na 50 tys wyczyscic silnik to u mnie to ok 5 lat to tragedi nie bedzie....podstawa dobry olej 98 i nie jezdzic stylem emeryta i wydaje mi sie ze bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy nie ma tu nic do rzeczy w silniku FSI po prostu nie ma co zmywać na bieżąco wszelkiego brudu z kanałów dolotowych i zaworów jak to robi benzyna w silnikach z wielopunktowym wtryskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy nie ma tu nic do rzeczy w silniku FSI po prostu nie ma co zmywać na bieżąco wszelkiego brudu z kanałów dolotowych i zaworów jak to robi benzyna w silnikach z wielopunktowym wtryskiem

Dokładnie to samo słyszałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy nie ma tu nic do rzeczy w silniku FSI po prostu nie ma co zmywać na bieżąco wszelkiego brudu z kanałów dolotowych i zaworów jak to robi benzyna w silnikach z wielopunktowym wtryskiem

Dokładnie to samo słyszałem :decayed:

tak właśnie jest - dlatego w nowej generacji TFSI stosowany jest dotrysk benzyny do dolotu - dlatego w silniku 4 cylindrowym jest 8 wtryskiwaczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie rownież,nie wiem co jest wiekszym problem olej czy nagar...poki co auto chula i przyspiesza ok i oleju nie bierze :) pozatym dodam ze Fsi jest malo popularne w pl,za granicami jest juz tego mnostwo,wiem bo sam pracuje za granica, hary2 a Ty cos plukales,czy smigasz i jest ok?

Nie kolego nic nie czyściłem siadam i jadę, to jest moje odczucie ale wolałbym raz w roku przy piwku wyczyścić nagar niż cały czas dolewać olej (dobrze ze jest sensor który da znać, że oliwa potrzebna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak :drunk:

I nie trzeba co chwilę dolewać.Ja co jakiś czas zajrzę i doleje 100-200ml :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie rownież,nie wiem co jest wiekszym problem olej czy nagar...poki co auto chula i przyspiesza ok i oleju nie bierze :) pozatym dodam ze Fsi jest malo popularne w pl,za granicami jest juz tego mnostwo,wiem bo sam pracuje za granica, hary2 a Ty cos plukales,czy smigasz i jest ok?

Nie kolego nic nie czyściłem siadam i jadę, to jest moje odczucie ale wolałbym raz w roku przy piwku wyczyścić nagar niż cały czas dolewać olej (dobrze ze jest sensor który da znać, że oliwa potrzebna)

Jak kupisz dojechany motor po okazyjnej cenie ( niezależnie jaki 1.6, 1.8T. 2.0 2.0Fsi ... ) to też będziesz oliwę dolewał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...