Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szybko migające kierunkowskazy + brak świateł drogowych


Martom_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Spotkała mnie dosyć dziwna rzecz, mianowicie wsiadłem wczoraj do auta i zauważyłem ze kierunkowskazy migaja dwa razy szybciej niż normalnie. Zarówno prawa jak i lewą strona.

Co więcej jak włączam świata drogowe, to nic się nie dzieje, a jak pociągnie pałąkiem do siebie i mrugnę długimi, to działają i świecą.

Bezpieczniki sprawdziłem i wydaje mi się wszystko OK. Myślałem że to przepalona żarówka, ale nie - wszystkie świecą.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Jakieś pomysły, sugestie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co świateł drogowych to na 90% odgiął Ci się styk od świateł drogowych, aby to naprawić trzeba dostać się do przełącznika zespolonego pod kierownicą i czymś ostrym podważyć i podgiąć tą blaszkę w drugą stronę, da się to zrobić bez rozbierania pająka

jeśli chodzi o kierunkowskazy to jeśli żarówki masz ok stawiam na przerywacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Spotkała mnie dosyć dziwna rzecz, mianowicie wsiadłem wczoraj do auta i zauważyłem ze kierunkowskazy migaja dwa razy szybciej niż normalnie. Zarówno prawa jak i lewą strona.

Co więcej jak włączam świata drogowe, to nic się nie dzieje, a jak pociągnie pałąkiem do siebie i mrugnę długimi, to działają i świecą.

Bezpieczniki sprawdziłem i wydaje mi się wszystko OK. Myślałem że to przepalona żarówka, ale nie - wszystkie świecą.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Jakieś pomysły, sugestie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam Marcin

zespolony do wymiany bo za jakis czas bedzie znow z nim klopot(nie jest drogi)

z tymi przelacznikami od zalania dziejow sa klopoty tymnbardziej ze w audi czesto brak przekaznikow co uwala wlaczniki,w 100-tce kiedys jadac trase na dlugich zespawalo styki w zespolonym(a to nie taki zespolony jak w A4 tylko caly wielki bloczek)...wiec ojciec go wymienil ale w obwody swiatel powpinal przekazniki i problem rozwiazany raz na zawsze bo w tamych czasach uzywany kosztowal ponad 500 zl a nie jak dzis nowy (bo pojedynczy) 100.....wiec jednak zalecam wymiane

co do kierunkow na milion ubity przerywacz w desce....tez do wymiany i tez nie drogi bo pare dyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w dwóch audi naprawiałem przełącznik zespolony w związku z brakiem świateł drogowych i problem już nie powracał jak się umiejętnie to zrobi to zapomnisz o tym w tym aucie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. W weekend to sprawdzę.

Trudno jest dostać się do tego przełącznika zespolonego?

Awaryjne działają normalnie. Wymieniałem juz cały włącznik. Gdzie jest wobec tego przerywacz kierunkowskazów?

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze masz na myśli przełącznik, jaki i przerywacz? Nigdy nie zdejmowałem kierownicy, tym bardziej jak jest z poduszką. Obawiam się, że sam nie dam sobie z tym rady. Czyli czeka mnie wizyta u elektromechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że do ogarnięcia? No to nie pozostaje mi nic innego jak spróbować.

Pytanie w takim razie, gdzie jest przerywacz kierunkowskazów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś dłubiesz sam w aucie to możesz spokojnie się za to zabrać jeśli ze wszystkim jeździsz do mechaników to lepiej to tez zostaw im.

Przerywacz masz we włączniku awaryjnych, musisz go rozebrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj drobne rzeczy robię sam. Włącznik awaryjnych wymieniałem na nowy w zeszłym roku. Sadzisz że to może być problem, a nie w pałąku? Przypomnę ze awaryjne działają normalnie i migają prawidłowo.

Dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...