Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sinik benz 1,8 2000r pacuje jak disel ??


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam o niedawna silnik w audi a4 1,8 2000r rodziców pacuje jak disel tz. tak dokaldnie słychac taki rytmiczny stukot. Auto nie straciło na przyśpieszeniu , dynamice silnik pracuje elastycznie. Jedyny objaw to ten dzwięk z silnika. Piszcie co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem, gdeyz w moim audi 1.8 125 koni dzwiek klekotanie wystepowal przez caly czas w czasie jazdy i nawet po odpaleniu.

Jak narazie wymienilem olej z polsyntetyka na pelny syntetyk 5W/40 i od w dni nic nie slysze. mniejmy nadzieje ze to olej byl przyczyna . Napisze za pare dni czy faktycznie wlanie innegoi oleju pomoglo .

Marek

[ Dodano: 19-01-2007, 17:00 ]

acha wlalem olej firmy CASTROL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie i w praktyce to olej syntetyczny jest bardziej gesty niz polsyntetyk i np. w czasie odpalania szybciej dochodzi do popychaczy, i napewno moza odczuc roznice przy odapalniu.

I to co mi jest wiadomo to jak ktos nie jest pewny jaki ma olej w swoim aucie to dla bezpiezenstwa wlewa sie zawsze polsytnetyk, przynjmniej tak mi sie zdaje .

Akurat mowie jak jest w moim przypadku jezdze narazie przed dwa dni na syntetyku i naprawde jest roznica w czasie odpalania faktycznie nie ma takiego udezenia popychaczy jak w przypadku polsyntetyka .

jak mowilem wczesnije pojezadze pare dni i napisze jaka jest prawda odnosnie wymian oleju .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej syntetyczny jest bardziej gesty niz polsyntetyk

coś ci się nie pomyliło, olej full syntetic jest rzadszy od półsyntetyka :027: i masz rację teraz twój olej szybciej dotrze do szklaneczek ale czy nie rozszczelni ci silnika to juz inna sprawa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejmy nadzieje ze nie :D dlatego bede kontrolowal autko jak sie zachowuje i czy nie ma zadnych wyciekow pod maska .

Czytalem juz rozne opiniem, ze jednym wlasnie zaczely sie pojawiac wycieki w silniku a innym nie po zmianie oleju na syntetyk, wiec zaryzykowalem jak narazie autko zachowuje sie dobrze odpukac i niech mu ten nowy olej slozy na 15 tys. km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyk to jedynek słuszne wyjście innego oleju się nie powinno zalewać do ADR.

Czemu tak uważasz? Ja jak kupiłem samochód to nie wiedziałem jakim olejem był zalany, więc zalałem mobil 10W40 półsyntetyk bo wydał mi się w miarę optymalny.Na stronie mobila wyczytałem że można nim przechodzić nawet z mineralnego. A co do syntetyka to odradzano mi, bo jak był zalany innym to może rozszczelnić silnik a przy miom przebiegu 167kkm to już nawet wskazana zmiana na półsynt.

[ Dodano: 20-01-2007, 17:54 ]

Olejek wymieniony i autko znowu pracuje jak sil. benzynowy a nie jak disel

A ty jaki olej lejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z książki obsługi, silnik ADR 1997:

Do not drive for extended periods with high engine speeds or full throttle, when using multigrade oil SAE 5w-30

Czyżby kadra inżynierska z Audi nie wiedziała co mówi? :shocked: A może nie przeprowadzili dostatecznie wiele testów :shocked: :shocked:

Zupełnie nie rozumiem tych wypowiedzi i porad. Zastosowanie oleju syntetycznego do silnika powoduje jego szybsze zużycie w przypadku obrotów od 3500 w górę, czyli silnik się powoli przyciera. Następstwem tego będzie nieco wyższa temperatura i zmieniony dźwięk pracy silnika - bardziej ostry.

Tzn. wpływ pozytywny jest: w czasie rozruchu i na postoju. :polew:

W innych wypadkach, zastosowanie oleju syntetycznego do silników ADR przed rokiem 2000 jest nie zalecane

Oczywiście silnik się od razu nie rozleci, i można go obserwować :polew: jak niektórzy, ale efekt będzie ten sam.

Abstrahując:

Chłop pyta się sołtysa: Sołtysie a co wyście dawaliście swojemu koniowi jak zachorował?

Sołtys: AAAAAAAAA ... 2 łyżki denaturatu z rana i wieczora.

Za 2 tygodnie.

Chłop: Ojjjjjjjj sołtysie coście mi źle poradzili, mój koń zdechł.

Sołtys: To nic nowego mój też zdechł.

W przypadku samochodów okres zdychania wydłuża się nieco. :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothV8

nie masz racji, bardziej tu chodzi o lepko.ść oleju 5w30 w wysokich temperaturach, 30 oznacza że jest rzadki bardzo w wyższych temp, można zalać syntetyk 5w50 i będzie lepiej chronił pod wielkim obciążeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując:

Chłop pyta się sołtysa: Sołtysie a co wyście dawaliście swojemu koniowi jak zachorował?

Sołtys: AAAAAAAAA ... 2 łyżki denaturatu z rana i wieczora.

Za 2 tygodnie.

Chłop: Ojjjjjjjj sołtysie coście mi źle poradzili, mój koń zdechł.

Sołtys: To nic nowego mój też zdechł.

W przypadku samochodów okres zdychania wydłuża się nieco. :kox: :kox: :kox:

Ten tekst pasowałby do pytania czy przepracowany olej nie zaszkodzi silnikowi, i w sumie nie zaszkodzi bo i tak przecież oleju nie wymienia się codziennie tylko co kilkanaście tyś km

Po raz kolejny wyciągasz stary temat i wpisujesz swoje wywody.

Cytat z książki obsługi, silnik ADR 1997:

Do not drive for extended periods with high engine speeds or full throttle, when using multigrade oil SAE 5w-30

Czyżby kadra inżynierska z Audi nie wiedziała co mówi?

Cytat z książki obsługi (lipiec 95 rok) niemieckiej czyli najbardziej orginalnej, reszta to tylko tłumaczenia :polew:

http://img144.imageshack.us/img144/4636/spa0739dt8.jpg

W tabeli A jest jak byk napisane że można stosować olej 5W 40.

W fabryce na pewno zalali olej najwyższej klasy, jestem zwolennikiem stosowania fabrycznych rozwiązeń do końca żywotu silnika.

Z doświadczenia wiem że trzymanie się tej zasady jest najlepsze dla aut.

Potwierdzeniem tego jest przykład kolegi MorgothV8 i przebieg jego A8 na oleju najwyższej klasy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...