Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 2 głośniki w drzwiach 160-170 cm


nomek

Rekomendowane odpowiedzi

:polew:

to znaczy CO CHCESZ Z TAKIMI GŁOŚNIKAMI ZROBIĆ bo napisałeś nie czytelnie :gwizdanie:

jednym słowem to jest głośnik basowy, wiec do drzwi go nie wsadzisz, a tym bardziej nie w A4 i poszukaj na forum bo było sporo o sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: eee cos nie rozumiem chcesz miec 2000W ?? z tego co ty napisales to nie wyjdzie tak do konca :polew: one maja rms250 jakbys nie doczytal czyli bys potrzebowal 8 takich glosniczkow a co do wzmacniacza to raczej kilka bys potrzebowal i w drzwi na bank nie wcisniesz

btw co ty chcesz wykabinowac z audio bo jakos nie rozumiem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sorry ;(

To w takim razie jakie 4 głośniki za niewielkie pieniądze można wsadzić w 4 drzwiach tak aby się zmieściły i, żeby było wszędzie do 250W RMS, i do tego potrzeba jakiś wzmacniacz ale nie wiem jaki byłby odpowiedni więc polećcie mi

PS. Tuby na razie nie kupuje, na razie sprawdzę jak będzie z głośnikami grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, nie wlozysz "standardowo" w drzwi glosnika, ktory ma 250 w rms. Zreszta dobej jakosci glosniki o takiej mocy, jak np. Hertz ES 250, to wydatek rzedu 400-450zl za sztuke :chytry:

Takie glosniki, to glosniki niskotonowe, ktore charakteryzuja sie "duzymi" gabarytami.

Do tego, swoja droga, dochodzi wzmacniacz, ktory do poruszenia tych 4 x 250W potrzebuje sam wiesz ile. Przykladowo Kenwood KAC-7252 1000Watt 1100zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troche na forum bo widzę, że brak koncepcji.. W drzwi wsadzamy głośniki średniotonowe i średnio-niniskotonowe (tzw kick bass) To co pokazałeś to głośniki przeznaczone do przetwarzania pasma subbasowego i montuje się je w przystosowanych do tego skrzyniach basowych.

P.S.: Nie zwracaj uwagi na kosmiczną moc maksymalna podawaną przez producenta, tylko na moc ciągłą.. moc RMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem coś wcześniej o RMS

Chyba zakupię od firmy JBL, podobno są dobre głośniki, najpierw wypróbuje 2x głośniki (po 16,5 cm), (po 60-70W RMS), później drugie tyle samo w tylnych drzwiach decayed czy opłaca się tak robić? Czy może tylko 2 głośniki w przednich drzwiach oraz 2 głośniki basowe z tyłu (po 200-250 cm), (po 250W RMS) ??? Aha i jeszcze jedno jaka musi być głębokość montażu w drzwiach B5 zmieści 61mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie na przod jakis odseparowany zestaw 16,5 na tyl taki sam wyglusz drzwi matami przy okazji montowania glosnikow i wzmacniacz 4 kanalowke i bedzie gralo dobrze jak naraznei nie chcesz miec suba w bagazniku, btw a jakie masz radio?

np

wzm. http://www.allegro.pl/item430582175_jbl_gto_504e_idealne_naglosnienie_bonus_pakiet.html

glosniki http://www.allegro.pl/item431925685_magnat_classic_316_pl_gw_fa_vat_okazja_od_ss_k_ce.html <<< mam takie to chwale :good: :good: :good: :good:

http://www.allegro.pl/item428251192_infinity_ref_6010cs_super_sklep_w_wa_f_vat.html

hmmm tego jest duzo sam sobie poszukaj najwazniejsze to zebyc nie przekroczyl wzmacniaczem mocy glosnika rms lepjej jak na kanal wychodzi troszke mniej watow do tego kable i pare stowek pojdzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może tylko 2 głośniki w przednich drzwiach oraz 2 głośniki basowe z tyłu (po 200-250 cm), (po 250W RMS) ??? Aha i jeszcze jedno jaka musi być głębokość montażu w drzwiach B5 zmieści 61mm?

wybij sobie w ogóle z głowy montowanie basu w drzwiach. Od tego są specjalnie wyliczane pod dany głośnik obudowy. Skrzynie takie montuje się w bagażniku. W drzwi tylko średniotonowe i średnioniskotonowe.. no i na górę tweeter :) Najlepiej skup się narazie na porządnym przodzie.

I jeszcze jedno.. montując 165mm w drzwi musisz się liczyć z przeróbką, bo max wchodzi 130mm. Więc jest trochę zabawy.. ale warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radioodtwarzacz Pioneer DEH-3000MP

Mierzyłem głośniki w drzwiach i wychodzi 16-17 cm

Czy jeśli zamontuje 2 głośniki w przednich drzwiach, o takie głośniki

http://www.allegro.pl/item428226819_system_jbl_gto_6507_bonusy_jbl_i_dostawa_gratis.html

oba mają po 70W RMS czyli razem 140W RMS czy konieczne będzie potrzebny do tego jakiś wzmacniacz?

A w ogóle do ilu Watt RMS daje radę ładnie grać bez wzmacniacza??[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2008, 23:45_________________________________________________Czytałem coś tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic923483.html

Czyli 16stki nie wejdą do A4 97/98 ;( pozostaje kupić panel drzwiowy czy zrobić tak jak jest wyżej? Co się opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak mówisz, wybraleś złe auto do łatwego nagłośnienia samochodu, albo panel, ja bym wtedy poszedł odrazu na założenie panelu na 2x 16cm, no albo przerobienie tak jak tam w temacie

co do głośników, to nie będe się wypowiadał bo akurat JBL to nie jest dobra firma, a jedynie przereklamowana, kiedyś to była dobra firma jak nie zaczela ich produkować fabryka w chinach no i nie z takim nakładem

ale ludzie slyszą JBL i to jest to, bo kolega ma i sobie chwali, ale gdyby kolega posłuchał dobrze wytłumionego przedniego zestawu który nie wali po uszach wysokimi, i jest innej mało znanej firmy, ale dobrej amerykańskiej to by zmienił zdanie

coż, to nie temat dla mnie bo i tak moje przekonywanie nic nie da

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta dobrze myslisz i zadne jbl, PB jest w sumie najlepszym wyjsciem na zestaw odseparowany do 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dylemat JBL vs PB - zdecydowanie PB :) ja zamawiałem panele właśnie z tej firmy tylko, że pojedyńcze. moim zdaniem montowanie głośników na konstrukcji w panelu tak jak pokazuje fota jest niezbyt trafne bo głośnik będzie grał pod tapicerkę :tongue4: nie mówiąc o zabawy z dystansem przy głębszym przetworniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obsession pisze głośnik tak zamontowany gra w tapicerke, sam tak mam, wlaśnie PB model ES-5C czyli 13cm, ale jak na 13 cm to dają rade, nikt sie nawet nie domyślił że to tylko trzynastki :decayed:

grają te głośniczki bardzo przyjemnie, czysto, nie walą po uszach wysokimi jak to bywa w JBL czy Hertz, zwrotnice mam zamontowaną gdzie indziej ale też w drzwiach, w tej piance która jest po lewej stronie na dole, i jest wporzo, odrazu Ci mówie dokup kabelki o większym przekroju, 2,5 mm najlepiej bo te ze zestawu to nitki, i nie masz sie co zastanawiać tylko bierz PB, na ESSA kupowałem, przesyłka free, cena dobra, więc ja bardzo polecam:)

ps. pamiętaj o wygłuszeniu bo jeśli nie dasz to nie poczujesz różnicy między oryginalnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee no wlasnie jedni mowia ze miekkie inni ze twarde .. ja mialem miekkie w vectrze i nie narzekalem i do audi tez sobie zaloze miekkie ja mialem takie APP http://www.allegro.pl/item430049197_maty_wygluszajace_bitumiczne_miekkie_25x50_sklep.html najlepsze nie sa ale lepsze to niz nic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...