Głośniki tył B7 radio chorus 2+

michał69

Witam kupiłem niedawno a4 b7 z radiem audi chorus 2+ i nie grają w ogóle tylne głośniki. Nie wiem nawet czy są zamontowane bo w ustawieniach radia nie mam opcji przód/tył, tylko lewo/prawo. Czy da się ściągnąć same maskownice w tylnych drzwiach czy trzeba całe boczki żeby się dostać do głośników?

Z tego co wiem to maskownic nie ściągniesz, są zgrzane z boczkiem.

Zobacz czy masz w bagażniku po prawej stronie subwoofer ze wzmacniaczem.

Potwierdzam, samych maskownic nie ściągniesz.

Fizyczną obecność głośników można sprawdzić poprzez delikatne włożenie kawałka drutu poprzez jedną z wielu dziurek w maskownicy. Powoli wsadzając ten drut do oporu powinno się dotrzeć do membrany, następnie wystarczy nim postukać i już słychać czy jest tam głośnik czy go nie ma.

A z własnego doświadczenia, to jak wylejesz wiadro wody na szybę drzwi i 1/3 wody wyleje się przez maskownicę głośnika to znaczy że nie ma tam głośnika.

W b6/7 oryginalny głośnik jest zintegrowany z żaluzją osłaniającą od wody a że w tych autach woda wewnątrz drzwi leje się ciurkiem to jak nie ma głośnika to woda leje się do środka na dywany.

a jak nie mam z tył głośników to czy jest możliwość że będą puszczone kable czy trzeba by podciągać ?

Wzmacniacza też nie masz? Jeśli nie to poszukaj we wnęce wtyczki, jak jej nie znajdziesz, to kabli do głośników też pewnie nie będzie :kwasny:

Zdarzały się b6 bez tylnej instalacji i wzmacniacza, natomiast w b7 jeszcze takiej biednej wersji nie spotkałem.

Kurcze ile to otworzyć prawą osłonę bagażnika i sprawdzić czy jest ten wzmacniacz i sub, trochę zaangażowania !!!

nie mam wzmacniacza i suba , ale mi chodzi o głośniki w tylnych drzwiach czy są czy nie bo ie gra a nie chce rozkręcać całego boku

W oryginalnej instalacji tylne głośniki są napędzane z tego wzmacniacza. Jeśli go nie ma to jest prawdopodobieństwo że dlatego nie grają. W takim razie warto poszukać luźnej kostki od tego wzmacniacza, w niej są kable do tylnych głosników. Swoją drogą komu się chciało to wyciągać z auta, ten wzmacniacz i sub niewiele są warte.

Jak sprawdzić czy fizycznie głośniki są w drzwiach to już napisałem.

to wszystkie b7 powinny mieć w bagażniku wzmacniacz z subem?

nie wszystkie, były wersje z głośnikami tylko z przodu i bez wzmacniacza.

Najprostszy sposób aby sprawdzić czy idą przewody to tylnych drzwi to wystarczy ściągnąć gumową osłonę w której idą kable od słupka B do tylnych drzwi, jeżeli są tam przewody w kolorze czerwono-żółtym i brązowo żółtym to jest instalacja podciągnięta do tylnych drzwi więc i głośniki powinny być. Wystarczy ściągnąć gumową osłonę kabli (harmonijkę) i sprawdzić- zajmie to najwyżej 30 sekund:)

Moje audi wyjechalo z salonu bez oryginalnego radia, jest w nim radio kenwood. Zakupilem oryginalne radio concert 2, pojechalem do firmy zajmujaca sie car audio i powiedzieli mi, że w aucie nie ma pociągnietego cana, ale nawet jakby to pociagnac to nie będą mi dzialaly tylne glosniki, musialbym wtedy jeszcze dokupic wzmacniacz.

Czy dobrze mi powiedzieli? da sie to jakos inaczej zrobic?

I czy duzo z tym roboty?:)

Dobrze powiedzieli, oryginalne radia mają wyjście tylko na przednie głośniki, tylne są podłączone pod wzmacniacz.

Jeśli można podpinam się pod temat,posiadamy b7 sedan z radiem chorus i również grają mi tylko przednie głośniki,może ktoś napisać gdzie szukać tego wzmacniacza w bagażniku?? Trzeba rozebrać cala to obudowę bo tak jest w moim sedanie?? Z gory dzięki za odpowiedz

???

otwierasz klapkę w bagażniku po prawej stronie i za nią centralnie widać wzmacniacz i subwoofer.

Przepraszam ale nie zauważyłem że pytasz o sedana, sugerowałem się Twoim opisem w którym jest avant. W sedanie wzmacniacz też powinien być pod prawym boczkiem bagażnika ale niestety nie wiem jak sprawdzić czy jest on tam zainstalowany.

Edytowane przez kdawid

Zagladalem tam dzis i cały bagażnik zabudowany jest taka obudowa materiałowa myślisz ze mogłby być pod nią??

Możesz kupić zmieniarkę z USB pod ori radio, np. Yatoura albo Densiona.

Najprawdopodobniej kolega michał69 kupił auto z instalacja pod nieoryginalne radio a sprzedawca wsadził oryginalne radio pewnie tańsze od tego co było zamontowane a oryginał potrzebuje wzmacniacza do obsługi tylnych głośników Obecnie jstem a etapie zbierania informacji montażu oryginalnego radia Zakupiłem radio , wzmacniacz , suba Po weekendzie od kolegi z forum zakupie potrzebne kostki piny potrzebne do podpięcia pod can radia i dalszej instalacji radia :)

podepnę się :

jaki model oryginalnego radia 1DIN z CD ma wyjście ma głośniki tylne?

podepnę się :

jaki model oryginalnego radia 1DIN z CD ma wyjście ma głośniki tylne?

zadne.

z tych chorus 2 i bez tylnych glosnikow to troche dziwne

moj ojciec kupil dwa lata temu limo audi a4 b7 1.8tsi (2006) od bardzo starszego pana, auto praktycznie gole bez wyposazenia ale mial tylko 31tkm, czukniki do parkowania i radio chorus z tymi srebrnymi galkami. glosniki sa z przodu, z tylu i sub w desce (wzmacniacz w bagazniku.