Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 2.5 TDI B5 ZAPOWIETRZA UKŁAD PALIWOWY POMOCY


Dav13id

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem i nie wiem co już z tym zrobić, założyłem zaworki zwrotne w obu kierunkach dopływu paliwa

Auto to Audi A4 2000R 2.5TDI 150HP

Jak autko stoi przodem na dół zapala na dotyk i jest OK

kiedy zostawię auto przodem do góry zapali na 2sekundy, zgaśnie i już jest koniec, nie zapali.

Słyszałem sugestie że zapowietrza się układ paliwowy, mechanik założył zaworki zwrotne ale nic z tego

Może ktoś doradzi coś pomocnego bo jestem już bezsilny, autko jest super ale nie mogę dość z nim do ładu.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup parę metrów tekalanu ( plastikowej rurki ), pół metra wężyka odpowiedniej średnicy, filterek uniwersalny montowany na przewód paliwowy i podepnij na próbę auto z bańki :decayed:.

Stawiając na noc bańkę na glebie, a na następną ewentualnie na dachu auta wydedukujesz czy to nie jest wina pompy wtryskowej .

Jak będzie OK, to podłącz bańkę przed filtrem paliwa .

Jest z tym trochę zabawy, ale w ten sposób zawęzisz sobie obszar poszukiwania przyczyny zapowietrzania :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mozesz sprawdzić jak kolega piotrsob1 pisze.Wyeliminuje dalszą cześć układu:wink:choć jak masz wszędzie zaworki zwrotne to raczej w komorze silnika paliwo powinno być na więcej niż 2 sec.:eusathink:W przewodzie przezroczystym idącym do pompy jak masz pęcherz powietrza to Ci zgaśnie,nie odpali i ogólnie szkoda pompę traktować jakimikolwiek autostartami:kwasny:

Ja odpowietrzyłbym układ,poszukałbym nieszczelności:wink:

Nie jest nigdzie mokro??

Ile masz zatankowanego paliwa??

Idą pęcherzyki powietrza na odpalonym silniku??

Napisz co Ci tam mechanik jeszcze porobił,zrób fote gdzie to założył..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...